Виконавчі органи влади на місцях
В Автономій Республіці Крим державне управління здійснюється Представництвом Президента України, Радою Міністрів, утворюваною ВР АРК, міністерствами, районними державними адміністраціями, що входять до єдиної системи виконавчої влади України.
Уряд АРК – Рада Міністрів: управляє майном, що належить АРК; розробляє і виконує бюджет АРК; розробляє і реалізує програми АРК із питань соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля; забезпечує права і свободи громадян, національну злагоду, охорону правопорядку і громадську безпеку; забезпечує функціонування і розвиток державної і національних мов і культури в АРК; охорону і використання пам’ятників історії; бере участь у розробці і реалізації державних програм повернення депортованих народів і т.д.
У адміністративно-територіальних одиницях (областях районах, містах Києві і Севастополі) державне управління здійснюють:
- місцеві державні адміністрації на чолі з головами, які призначаються на посаду Президентом за поданням Кабінету Міністрів. Їх головне призначення – захищати права і законні інтереси громадян і держави, забезпечувати соціально-економічний розвиток територій і реалізацію державної політики у визначених державою сферах управління.
Голови місцевих адміністрацій формують їх склад. Вони підзвітні і підконтрольні органам виконавчої влади вищого рівня, відповідають при здійсненні своїх повноважень перед Президентом і Кабінетом Міністрів. У частині повноважень, делегованих їм відповідними районними або обласними радами, місцеві адміністрації їм підзвітні і підконтрольні.
Обласна або районна рада може висловити недовіру голові місцевої державної адміністрації, що потребує від Президента ухвалення рішення і подання обґрунтованої відповіді. Якщо недовіра виражена 2/3 депутатського складу відповідної ради, то за рішенням Президента має бути відставка голови місцевої державної адміністрації.
Рішення глав місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим законодавчим актам, можуть бути скасовані Президентом або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня.
Таким чином, органи виконавчої влади – суцільна система. Це така взаємозалежність органів, у якій усі складові частини є взаємозалежними і одночасно складають самостійні підсистеми органів із своїми особливостями завдань, організаційної структури, функцій, повноважень, з повною автономією окремого органу.
Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 345;