Представницькі органи влади на місцях


В автономній Республіці Крим представницький орган влади – Верховна Рада Автономної Республіки Крим (100 депутатів, обраних на 4 роки; голова Верховної Ради, перший заступник і заступники, голови постійних комісій здійснюють свої повноваження на постійній основі).

Верховна Рада правомочна вирішувати питання автономно-республіканського життя Криму, крім тих, що вирішуються Верховною Радою України, всеукраїнським і місцевим кримсько-республіканським референдумами або віднесені відповідно до Конституцій України і Конституції Автономної республіки Крим до компетенції органів виконавчої вищої і місцевої або судової влади.

ВР АРК приймає Конституцію автономії, яка затверджується АРК України. Вона призначає вибори депутатів, підтверджує склад її виборчої комісії, організовує місцеві референдуми. До її функцій належить затвердження бюджету АРК, програми автономії з питань соціально-економічного і культурного розвитку, раціонального природокористування, охорони довкілля відповідно до загальнодержавних програм.

Законами України Верховній Раді АРК можуть бути делеговані також інші повноваження. Відповідно до ст. 3 Конституції АРК її Верховна Рада здійснює представницькі, нормотворчі, контрольні функції та повноваження в межах своїх компетенції.

Верховна Рада АРК у межах своїх повноважень приймає рішення і постанови, що є обов’язковими для виконання в межах території автономії.

Питання, з яких здійснює нормативне регулювання АРК, позначені в Конституції України (ст. 137) і Конституції АРК 1999р. (ст.18). З мотивів невідповідності нормативно-правових актів ВР АРК Конституції України Президент може зупинити дію цих нормативно-правових актів з одночасним зверненням до Конституційного Суду щодо їх конституційності.

У межах адміністративно-територіальних одиниць (областей, районів, міст, районів у містах, селищ, сіл) представницькі органи діють: 24 області, а також міста Київ і Севастополь із спеціальним статусом, який визначається законами України.

Органами місцевого самоврядування, які представляють загальні інтереси територіальних громад (спільнот) сіл, селищ і міст, є районні та обласні ради. Питання організації районів у містах належать до компетенції міських рад.

Обласні і районні ради затверджують програми соціально-економічного і культурного розвитку відповідно районів і областей; затверджують бюджети області та району тощо. Голова районної і голова обласної ради обираються відповідною радою і очолюють виконавчий апарат ради.

До складу сільської, селищної, міської ради входять депутати, що обираються жителями села, селища, міста на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на 4 роки.

Як представницький орган, міські ради здійснюють свої повноваження на сесіях, на яких розглядаються питання, віднесені законодавством до їх ведення.

Органам місцевого самоврядування можуть надаватися законом окремі повноваження органів виконавчої влади, що забезпечується державним фінансуванням і передачею їм відповідних об’єктів державної власності. З питань здійснення переданих повноважень органи місцевого самоврядування є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.



Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 265;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.