Яке рентгенологiчне дослiдження необхiдно призначити в першу чергу?


 

Відповіді: 1 – С; 2 – В; 3 – С; 4 – Е; 5 – D; 6 – Е; 7 – D; 8 – С; 9 –D; 10 – С; 11 – В; 12 – В; 13 – D; 14– С; 15 – А; 16 – до групи з пiдвищеного ризику захворювання на туберкульоз, 1 раз на рiк; 17 – до працівників малих підприємств, 1 раз у 2 роки; 18 – до обов'язкових контингентів, 1 раз на рiк; 19 – до організованого населення, 1 раз у 2 роки; 20 - до обов'язкових контингентів, 1 раз на рiк; 21 – оглядову рентгенограму.


Бактеріоскопічне дослідження харкотиння – метод виявлення туберкульозу

Туберкульоз не є висококонтагіозним захворюванням – при тривалому контакті із бактеріовиділювачем інфікується до 50% людей, а з них занедужують 10-15%, інші набувають імунітет і залишаються здоровими. Туберкульозними мікобактеріями (МБТ) інфіковано біля третини населення земної кулі, в Україні інфікованість осіб віком 40 років і більше складає близько 80 %. Основним резервуаром туберкульозної інфекції є хвора людина і рідше – сільськогосподарські тварини, що виділяють МБТ у великій кількості. Вони являють собою велику епідеміологічну небезпеку. Хворий з деструктивною формою туберкульозу протягом доби виділяє з мокротинням від 15 млн до 7 млрд мікобактерій. Кожен бактеріовиділювач інфікує 10-20 осіб на рік.

Згідно вимогам ВООЗ основним методом виявлення туберкульозу в умовах епідемії є бактеріологічний. Мікроскопія харкотиння по Цилю-Нільсену – це відносно швидкий, простий і малокоштовний метод виявлення хворих на туберкульоз, що застосовується в лікувальних закладах загальної медичної мережі. Всім хворим з підозрою на туберкульоз необхідно провести дослідження харкотиння методом мікроскопії 3-х різних зразків харкотиння на наявність кіслотостійких бактерій (КУБ). Якщо в лікувальному закладі не має можливості зібрати зразки харкотиння і транспортувати їх в лабораторія, пацієнта потрібно направити до лікувального закладу, що має ці можливості. Після проведення дослідження зразків харкотиння результати відправляються в лікувальний заклад, що направив для проведення аналізу.

Методом бактеріоскопії в закладах загальної практики можливо виявити до 70% бактеріовиділювачів серед усіх вперше захворівших на туберкульоз, які є найбільш небезпечними в епідеміологічному відношенні. Дуже важливо при бактеріоскопічному дослідженні мокротиння дотримувати кратність. Зі збільшенням кратності дослідження мокротиння пропорційно збільшується і його діагностична цінність – за даними протитуберкульозної служби у першому аналізі мікобактерії виявляються у 50-60 %, при другому – у 60-75 %, у третьому – у 75-85 %. По Україні показник виявлення МБТ методом бактеріоскопічного дослідження мокротиння у закладах загальної лікувальної мережі мікобактерій туберкульозу по регіонах варіює від 2,5 до 6,5 на 1000 обстежених.

Проведення якісного бактеріоскопічного дослідження харкотиння в лікувальних закладах загальної медичної мережі дає можливість вже через 7-10 днів після первинного виявлення в мокротинні мікобактерій туберкульозу ізолювати хворого і призначити антимікобактеріальну терапію у протитуберкульозному диспансері.

Потрібно підкреслити, що збір мокротиння є обов'язком клініцистів, і вони повинні забезпечити правильний збір, збереження і доставку зразків мокротиння до найближчої лабораторії. Обов'язок лаборантів – ретельно досліджувати отримані зразки і вчасно дати відповідь. У цьому зв'язку виникає необхідність у додатковому навчанні лікарів і іншого медичного персоналу порядкові збору мокротиння і її якнайшвидшої доставки в найближчу клініко-діагностичну лабораторію, що досліджує мокротиння за Цилем-Нільсеном.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 2468;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.