Діяльність у режимі Вассенаарська домовленість


Україна з 1993 року забезпечує експортний контроль за передачами звичайних озброєнь та товарів подвійного використання. Як один з потужних світових експортерів озброєнь та військової техніки, Україна приділяє велику увагу діяльності у режимі Вассенаарська домовленість(ВД), дотриманню правил і процедур цього режиму та їх вдосконаленню.

Сьогодні у Режимі беруть участь 40 держав. Україна приєдналася до ВД у 1996 році як держава-засновниця. Виходячи з інтересів зміцнення міжнародної безпеки та стабільності, Україна дотримується виваженої та відповідальної політики у галузі міжнародних передач озброєнь та військової техніки.

ВД є єдиним міжнародним режимом експортного контролю, який має постійно діючий Секретаріат, розташований у Відні, до якого Україна, відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань, сплачує регулярні внески. Пленарні засідання ВД відбуваються щорічно, а у період між цими засіданнями, як правило декілька разів на рік, проходять засідання Експертної групи, Групи з політичних питань, в рамках якої також відбуваються засідання Групи з безпеки та розвідки. Делегації України на регулярній основі беруть участь у таких засіданнях.

Так 13-15 грудня 2011 року делегація України взяла участь у Пленарному засіданні ВД-2011, що було проведено у м. Відень, Австрія. Відстоюючи державні інтереси, та з метою просування на світовому ринку продукції вітчизняних підприємств, у засіданнях експертної групи ВД у 2011 році, крім представників державних органів, взяли участь експерти потужного українського підприємства з виробництва авіаційних двигунів “Мотор Січ”. У рамках роботи експертної групи державам-учасницям ВД були надані пропозиції України стосовно внесення змін і доповнень до відповідних позицій Списку товарів подвійного використання, що стосуються авіаційних двигунів. Зазначені пропозиції було підтримано та прийнято.

Протягом того ж 2011 року українські експерти також взяли участь у засіданнях Робочої групи з загальних (політичних та інших) питань, що відбулися у травні 2011 року, засіданні Технічної робочої групи ВД, що відбулося у червні 2011 року, та низки засідань Експертної групи ВД.

За підсумками діяльності у робочих органах ВД на розгляд Кабінету Міністрів України внесено проекти відповідних нормативно-правових актів, якими здійснюється імплементація рішень ВД у національне законодавство.

У рамках діяльності у режимі ВД Україна, як член згаданого режиму експортного контролю, на постійній основі повідомляє секретаріат ВД про здійснені передачі звітних категорій товарів військового призначення (за аналогією із звітними категоріями, що визначені РБ ООН) та про відмови у наданні дозволів на експорт товарів подвійного використання (застосовується у разі експорту до держав, які не беруть участі у ВД), а також наданні дозволів щодо експорту “чутливих” та “дуже чутливих” товарів подвійного використання до таких держав.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1565;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.