СТРАТЕГІЧНІ ІНДИКАТОРИ БІЗНЕСУ
Нижче розглядаються 23 стратегічних індикатори, що використовуються в FIT:
1. NET SALES INDEX — обсяг продажів продукції, де сума продажів першого року (без податків) береться за 100% і з нею порівнюються відповідні суми продажів наступних років (у %). Індекс відбиває тенденцію розвитку продажів.
2. NET SALES PER EMPLOYEE — обсяг продажів на співробітника — показує середню суму продажів, що припадає на одного працюючого за кожний рік у грошових одиницях (або тисячах одиниць).
3. ADDED VALUE — додаткова вартість — це чиста сума продажів мінус витрати на придбані товари або послуги, необхідні для отримання чистої суми продажів.
4. ADDED VALUE IN % OF SALES — додаткова вартість у % усієї суми витрат — показує, яка частина від суми чистих продажів зроблена «власними силами», а отже, є критерієм визначення ступеня вертикальної інтеграції.
5. ADDED VALUE PER EMPLOYEE — додаткова вартість на одного працівника — це індикатор продуктивності праці. Він може бути порівняний, наприклад, із середньою сумою виплачуваної платні, що припадає на одного працюючого, або із сумою інвестицій, що припадає на одного працюючого.
6. COST OF GOODS IN % OF SALES — вартість товарів у % від продажів — використовується для аналізу основних компонентів витрат, що утворять суму продажів, і тенденцій змін їх у часі.
7. INVESTMENT — інвестиції — це сукупний капітал (основні засоби + оборотний капітал), що необхідний для одержання чистої суми продажів; розраховуються як сукупні основні засоби мінус сукупні зобов’язання.
8. NET FIXED CAPITAL IN % OF SALES — чистий капітал у % від продажів — показує, наскільки ефективно використовуються основні засоби для одержання всього обсягу продажів; ступінь віддачі капіталу стосовно суми продажів.
9. WORKING CAPITAL — робочий капітал — ефективність використання капіталу, це сукупні оборотні кошти мінус сукупні короткострокові зобов’язання.
10. WORKING CAPITAL IN % OF SALES — робочий капітал у % від продажів — інша міра рівня капіталовіддачі стосовно до суми продажів, крім основних засобів у % від суми продажів.
11. INVESTMENT INTENSITY IN % OF ADDED VALUE — віддача інвестицій у % від додаткової вартості — визначається як капіталовкладення, поділені на додану вартість. Це дуже важливий показник, що визначає відношення існуючої додаткової вартості за рік до необхідних капіталовкладень.
12. INVESTMENT PER EMPLOYEE — інвестиції на одиницю персоналу — відбиває ступінь автоматизації у компанії. Чим більше капіталовкладень припадає на одного працюючого, тим більшою має бути його віддача.
13. STOCKS IN % SALES — частка вартості продукції на складі до загального обсягу продажів — використовується для виявлення можливих проблем в оборотному капіталі (або інтенсивність обороту капіталовкладень). Сутність індикатора — підвищення потенціалу операцій постачання, виробництва під постачання чи замовлення або координації виробничих процесів і постачань клієнтам.
14. RAW MATERIALS IN % OF SALES — обсяг сировини стосовно до обсягу продажів — використовується для виявлення можливих проблем в оборотному капіталі (або інтенсивності капіталовкладень).
15. WORK IN PROGRESS IN % OF SALES — співвідношення між виробничим капіталом і обсягом продажів. Використовується для виявлення можливих проблем у оборотному капіталі (або інтенсивності капіталовкладень).
16. FINISHED GOODS IN % OF SALES — завершене виробництво щодо загального обсягу продажів —використовується для виявлення можливих проблем у оборотному капіталі (або інтенсивності капіталовкладень).
17. MARKETING IN % OF SALES — витрати на маркетинг до загального обсягу продажів — використовується для аналізу основних компонентів витрат, що утворять суму продажів, і тенденцій їхніх змін у часі.
18. ADMINISTRATION IN % OF SALES — адміністративні витрати до загального обсягу продажів — використовується для аналізу основних компонентів витрат, що утворюють суму продажів, і тенденцій змін їх у часі.
19. TRADEDEBTORS IN % OF SALES — обсяг капіталу боржників за платежами до загального обсягу продажів — використовується для виявлення можливих проблем у оборотному капіталі (або інтенсивності капіталовкладень).
20. AVERAGE SALARY PER EMPLOYEE — середня заробітна плата на одного співробітника, тобто загальна сума виплачуваної за рік зарплати, поділена на середню кількість працюючих за рік.
21. NUMBER OF EMPLOYEES — число співробітників — показує середню кількість за весь рік, а не тільки на кінець року.
22. ROI (RETURN ON INVESTMENT) — повернення інвестицій — розраховується як прибуток до відрахування податку плюс відсотки, потім ділиться на капіталовкладення. Цей показник треба порівнювати з вартістю капіталу у валюті, що використовується у розрахунках.
23. ROE (RETURN ON EQUITY) — повернення акціонерного капіталу — це прибуток до відрахування податку, віднесений до обсягу капіталу акціонерів.
Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 391;