Створення структури комп’ютерної презентації і слайдів


 

У процесі розроблення презентації можна виокремити кілька етапів:

1) розробка змісту і структури комп’ютерної презентації;

2) створення окремих слайдів;

3) формування послідовності показу слайдів, або створення набору слайдів, у яких передбачені переходи зі слайду на слайд за командою користувача ("дерева" слайдів);

4) створення допоміжної підтримки презентації (відеозаписів, програмних засобів тощо);

5) планування презентації (визначення часу демонстрування окремих слайдів, необхідності повернення до початкових слайдів тощо).

Насамперед слід визначити мету створення презентації та спосіб її відтворення у процесі демонстрування (рис. 2.5). Від цього залежатиме як продуктивність роботи над її створенням, так і успішність застосування.

В залежності від мети створення презентації її слайди можуть відтворюватись або послідовно один за одним, або в іншій послідовності, можуть бути використані зображення, текстові документи, програмні засоби, звукові та відео записи, які зберігаються за межами файлу комп’ютерної презентації.

Для ефективного використання всіх можливостей, що забезпечує система створення презентацій, необхідно застосувати низку прийомів, які засновані на автоматизації процесу створення презентації, зокрема – шаблони презентації.

 

 
 

Рис. 2.5. Перші кроки створення комп’ютерної презентації

Для створення презентації використовується команда Створити, яка подається зі стрічки команд (кнопка Office). При цьому відкриється вікно (рис. 2.6), в якому можна вибрати шаблон для створюваної презентації.

Рис. 2.6. Вікно з шаблонами презентацій

 

Шаблон презентації

У наборі шаблонів PowerPoint є значна кількість вже готових шаблонів, які можна вибрати, скориставшись опцією "Інстальовані шаблони".

Найпростіший і найбільш поширений спосіб визначення зовнішнього вигляду презентації – це використання шаблону презентації: кнопка Offise ð Створення презентації ð Інстальовані шаблони ð Створити (рис.2.6). Вибір шаблону забезпечує встановлення зовнішнього вигляду презентації. Шаблон є найбільш потужним засобом управління дизайном презентації.

Зміна шаблону дає змогу:

змінювати схему кольорів, від якої залежать кольори складових слайдів презентації;

змінювати зразок заголовка і зразок слайда, від яких, у свою чергу, залежать вигляд слайдів і параметри форматування тексту, що використовуватимуться за промовчанням.

Змінюючи шаблон, можна надати презентації абсолютно нового зовнішнього вигляду: всі слайди отримають однаково тло, колірну схему і набір шрифтів тексту. Проте кожним з цих елементів дизайну можна управляти окремо, не застосовуючи новий шаблон. Є можливість змінити вигляд окремого слайда, не поширюючи його на інші слайди , тобто залишити їх оформлення у вигляді, визначеному шаблоном.

Також користувачі мають можливість створити свій шаблон шляхом розробки базових елементів презентації і збереження їх у вигляді файлу-шаблону (табл.2.2).

 



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 342;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.027 сек.