Створення слайдів та їх типові структури


Для створення слайда використовується команда Створити слайд, яка подається зі стрічки команд (закладка Основне). При цьому відкриється вікно, в якому можна вибрати авторозмітку для створюваного слайда, тобто розташування заголовку, тексту і зображень, які будуть складовими слайду (рис.2.7).

Авторозміткою слайду називають структуру і оформлення написів і зображень на слайді, яка розроблена для слайдів різного призначення і зберігається в програмі PowerPoint. Як видно з переліку авторозміток (рис.2.7 ) та прикладів структур слайдів (рис.2.8), до складу слайда можуть бути включені: зображення, графіки, таблиці, маркіровані списки, організаційні діаграми, а також їх поєднання.

Можна розпочати і з порожнього слайда (авторозмітка "Пустий слайд") і самостійно сформувати потрібну структуру слайда.

Важливим елементом слайду є заголовок, оскільки він використовуватиметься надалі як назва слайду і, разом з номером слайду, відіграватиме роль ідентифікатора (імені) слайду. Більше того, наявність заголовка на слайді необхідна для формування структури документу у випадку збереження презентації у форматах *.xml та *.html.

Колонтитул (необов’язкова, але важлива частина слайду) призначено для розміщення написів, які розміщуються автоматично на всіх слайдах (рис.2.8). Це може бути назва презентації, відомості про автора, номер слайду, дата створення тощо.

У професійній презентації може існувати спеціальний слайд, який використовується не в демонстрації, а для визначення і збереження зразків об’єктів для інших слайдів. Цей слайд називається майстер-слайдом. Цей слайд можна приховати від перегляду в режимі демонстрації з використанням кнопки Приховати слайд стрічкового меню Показ слайдів.

Розміщені на майстер-слайді об'єкти містяться на решті всіх слайдів.

Це, з одного боку, дає змогу автоматизувати такі рутинні роботи, як розміщення колонтитулу, дати, загального фону тощо. З іншого боку, неможливість внесення будь-яких змін в об'єкти, які прийшли на слайди з майстер-слайда, іноді утруднює оформлення окремого слайда. До об'єктів слайда, які запозичено з майстер-слайда, не можуть бути застосовані ефекти анімації.

 

 
 

.

Рис. 2.7. Створення слайда певного призначення за авторозміткою

 

Рис. 2.8. Приклади деяких стандартних розміток слайдів

Можливості, які надаються авторові презентації, не обмежуються наявними на комп’ютері шаблонами. Якщо комп’ютер має доступ до мережі Інтернет, то стає доступним і набір шаблонів презентацій, розміщений на серверах компанії Microsoft.

Якщо передбачається створення презентації, для якої шаблона немає, або автор презентації вважатиме за доцільне створити власний, можна скористатись послугою "Чисті та недавні" і створювати презентацію "з чистого аркуша". На етапі створення структури презентації бажано створити заготовки всіх слайдів, або, принаймні, тих із них, з яких і на які будуть здійснюватись переходи.

Наступним кроком створенням презентації, який повторюватиметься стільки разів, скільки слайдів матиме презентація, буде створення слайду.



Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 354;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.