Загальна характеристика СМЗ стандарту CDMA-450


Варіант CDMA-450 є перспективним і конкурентоспроможним як для міських, з високою абонентською щільністю, так і для сільських абонентів, які розподілені на великій території. Розширення покриття мережі мобільного зв’язку в сільських районах залишається проблемою через низьку щільність абонентів, внаслідок чого кількість доступів до мережі невелика, а отже, й прибутковість мобільного зв’язку низька. Тому міські зони багаторазово перекриваються декількома операторами мобільного зв’язку, в той час, як сільські райони зазвичай обслуговує один єдиний оператор, або немає жодного взагалі.

Технологія CDMA-450 є по суті технологією 3-го покоління cdma-2000, що використовує діапазон 450 кГц. Використання більш низької несучої частоти та кращих умов розповсюдження радіохвиль дозволяє збільшити дальність зв’язку, а отже, зменшити необхідну кількість комірок. Орієнтовне правило – подвоєння частоти призводить до збільшення кількості базових станцій (кількості комірок) вчетверо. У табл. 6.5 наведено типові радіуси для різних частот, що рекомендовані ITU для мобільного зв’язку.

 

Таблиця 6.5 – Залежність радіуса комірки від частоти

Частота (МГц) Радіус чарунки (км) Площа чарунки (км ) Число чарунок
48,9
29,4 2,8
26,9 3,3
14,0 12,2
13,3 13,3
10,0 24,1

 

Структура мережі, а також апаратно-програмне забезпечення аналогічні тим, що використовуються в будь-якій мережі cdma-2000, за винятком радіо-інтерфейсів базових та абонентських станцій, що працюють у діапазоні 450 МГц.

Технології CDMA властивий ефект динамічного стиску комірки. Цей ефект виявляється, коли зростає кількість активних абонентів – ефективний розмір комірок зменшується. Збільшення кількості активних абонентів у комірці призводить до збільшення взаємних завад при прийомі. Це компенсується збільшенням потужності сигналу від кожної АС до тих пір, доки не встановиться певне співвідношення сигнал/шум у приймачі БС, необхідне для задовільної роботи. Але оскільки є границя потужності АС, то зі збільшенням кількості користувачів зменшується максимальна дальність зв’язку між АС і БС.

Ефект стискання комірки не дозволяє забезпечувати системі одночасно максимальну ємність і максимальний розмір комірки. Але необхідність одночасного забезпечення високої ємності та великого розміру комірки трапляється дуже рідко. У сільських районах з низькою щільністю абонентів визначаючим фактором є площа обслуговування, оскільки система ніколи повністю не використовує свою потенціальну ємність. У міських умовах, навпаки, визначаючим фактором є ємність системи, тому розміри комірок можуть ставати дуже малими, щоб реалізувати максимальну ємність.

Отже, технологія CDMA забезпечує компроміс між ємністю мережі та площею покриття за рахунок механізму управління потужністю: якщо не потребується максимальна ємність – збільшується дальність зв’язку, при меншій дальності – збільшується ємність. У CDMA-450 завдяки кращим умовам розповсюдження радіохвиль діапазону 450 МГц цей компроміс може бути реалізований на значно більших відстанях, що робить CDMA-450 ідеальною системою для забезпечення зв’язком великих районів з низькою щільністю абонентів.



Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1552;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.