Структура кадрів, мультиплексування каналів
У системі UTRA-IMT-DS з 72-х кадрів (К1, К2,...К72) тривалістю кожного кадра 10 мс (38400 чіпів) утворюється суперкадр тривалістю 720 мс. Канальна швидкість становить 3,84 Мчіп/с.
Кожен кадр складається з 15-канальних інтервалів (слотів КІ1...КІ15) тривалістю 666,6 мкс кожен. Розподіл даних між слотами та в межах слота може змінюватися залежно від типу фізичного каналу і поточної швидкості передачі даних.
Структура кадрів у лініях передачі “вниз” та “вверх” різна. Основне розходження полягає у поділі каналів даних (DPDCH) та управління (DPCCH). В напрямку “вниз” використовується часовий поділ цих каналів, а в напрямку “вверх” – кодовий. Використання часового ущільнення каналів в лінії “вверх” недоцільне. Справа в тому, що дані можуть передаватися не завжди, тобто у певні проміжки часу канал трафіка DPDCH може бути просто вимкненим. При цьому передача команд управління по DPCCH не припиняється, тому при часовому ущільненні каналів DPDCH і DPCCH випромінювання набуває переривчастого характеру, що створює чутливі завади близько розміщеним радіоелектронним приладам. Для БС цей фактор не має істотного значення, оскільки поблизу антени БС не можуть знаходитися пристрої, настільки чутливі до переривчастого випромінювання, чим і пояснюється такий вибір мультиплексування в лінії “вверх”.Структура кадрів для прямого (від БС до АС) і зворотного (від АС до БС) каналів подана на рис. 6.7, а та 6.7, б відповідно.
Рисунок 6.7 – Структура кадру системи UTRA-IMT-DS
а) для прямих каналів DPDCH/DPDCCH (“вниз”)
б) для зворотних каналів DPDCH/DPDCCH (“вверх”)
Передача сигналів управління в лінії “вверх” здійснюється каналом управління DPCCH. Цей канал мультиплексується (кодове ущільнення) з каналами даних DPDCH (від 1-го до 6-ти). Мультиплексування відбувається у квадратурному модуляторі, причому, сигнали каналу DPDCH надходять у синфазну (J) гілку модулятора, а сигнали каналу управління надходять у квадратурну (Q) гілку модулятора
(рис. 6.8).
Рисунок 6.8 – Мультиплексування каналів даних DPDCHi (i=1...6) і управління DPCCH
Попередньо сигнали кожного з каналів перемножуються зі своїм канало-створюючим кодом ( ), а потім зважуються відповідними помножувачами ( для DPDCH, для DPCCH) для того, щоб потужності канальних сигналів відповідали заданим вимогам щодо якості прийому повідомлень і службової інформації. Максимальна величина кожного із множників і дорівнює одиниці. Величина множника відключеного каналу дорівнює нулю, зміна ваг може відбуватися від кадру до кадру. Під час використання більше одного каналу DPDCH для передачі даних тому самому споживачеві (БС) всі вони зважуються тим самим множником , що забезпечує рівноправність діючих каналів DPDCH.
Мультиплексування каналів даних DPDCH і каналів управління DPCCH в лінії “вниз” засновано не на кодовому (як в лінії “вверх”), а на часовому ущільненні: кожен слот розділений на декілька вікон, кожне з яких відведене для передачі або даних, або команд управління (пілот-сигналу, команд управління потужністю TPC і покажчика транспортного формату TF1).
Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1844;