Мережні інтерфейси у системах стандарту GSM


 

Під час проектування цифрових систем мобільного зв'язку стандарту GSM розглядаються інтерфейси трьох видів: для з'єднання із зовнішніми мережами; між різним обладнанням мереж GSM; між мережею GSM і зовнішнім обладнанням.

Інтерфейси із зовнішніми мережами.

З'єднання MSC з телефонною мережею загального користування здійснюється по лінії зв'язку 2 Мбіт/с відповідно до системи сигналізації SS N 7.

Для з'єднання з мережами ISDN передбачаються чотири лінії зв'язку 2 Мбіт/с, які підтримуються системою сигналізації SSN7.

З'єднання з міжнародними мережами GSM здійснюються на основі протоколів систем сигналізації (SCCP) і міжмережною комутацією мобільного зв'язку (GMSC).

Внутрішні GSM – інтерфейси.

Інтерфейс між MSC і BSS (А-інтерфейс) забезпечує передачу повідомлень для управління BSS, передачі виклику, управління пересуванням. А-інтерфейс поєднує канали зв'язку і лінії сигналізації. Останні використовують протокол SS N7.

Інтерфейс між MSC і HLR поєднаний з VLR (У-інтерфейс). Коли MSC необхідно визначити місце розташування рухомої станції, він звертається до VLR. Якщо рухома станція ініціює процедуру місцевизначення з MSC, він інформує свій VLR, що заносить всю інформацію, яка змінюється, у свої регістри. Ця процедура відбувається завжди, коли MS переходить із однієї області місцевизначення в іншу. У випадку, якщо абонент виконує запит спеціальних додаткових послуг або змінює деякі свої дані, MSC також інформує VLR, що реєструє зміни і, за необхідності, повідомляє про них HLR.

Інтерфейс між MSC і HLR (С-інтерфейс) використовується для забезпечення взаємодії між MSC і HLR. MSC може надіслати вказівку (повідомлення) HLR наприкінці сеансу зв'язку для того, щоб абонент міг оплатити розмову. Коли мережа фіксованого телефонного зв'язку не здатна виконати процедуру встановлення виклику абонента, MSC може запросити HLR з метою визначення місця розташування абонента для того, щоб послати виклик MS.

Інтерфейс між HLR і VLR (D-інтерфейс) використовується для розширення обміну даними про мобільну станцію, управління процесом зв'язку. Основні послуги, які надаються абоненту, полягають у можливості передавати або приймати повідомлення незалежно від місця розташування абонента. Для цього необхідно поповнювати дані HLR. З регістра VLR надається інформація HLR про положення MS, здійснюється управління нею і перепривласнювання їй номера в процесі блукання, посилаються всі необхідні дані для забезпечення обслуговування мобільної станції.

Інтерфейс між MSC (Е-інтерфейс) забезпечує взаємодія між різними MSC при здійсненні процедури HANDOVER – "передачі" абонента із зони в зону під час його руху в процесі сеансу зв'язку без її переривання.

Інтерфейс між BSC і BTS(A-bis інтерфейс) забезпечує зв'язок BSC з BTS і визначений Рекомендаціями ETSI/GSM для процесів встановлення з'єднань і управління обладнанням. Передача здійснюється зі швидкістю 2,048 Мбіт/с. Можливе використання фізичного інтерфейсу зі швидкістю 64 кбіт/с.

Інтерфейс між BSC і ОМС (О-інтерфейс), призначений для зв'язку BSC з ОМС, використовується в мережах з пакетною комутацією МККТТ Х.25.

Внутрішній BSC-інтерфейс контролера базової станції забезпечує зв'язок між різним обладнанням BSC і обладнанням транскодування (ТСЕ); використовує стандарт ІКМ-передачі 2,048 Мбіт/с і дозволяє організувати з чотирьох каналів зі швидкістю 16 кбіт/с один канал зі швидкістю 64 кбіт/с.

З'єднання мережі з ОМС можуть забезпечуватися системою сигналізації МККТТ SS N7 або мережним протоколом IP.

 



Дата добавления: 2016-07-11; просмотров: 1767;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.