Алкоголь та наслідки його дії на людину


Проблема вжитку алкоголю дуже актуальна у наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм , що не сформувався, і поступово руйнує його.

Шкода алкоголю очевидна. Доведено, що при попаданні алкоголю усередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і шкідливо діє на них аж до руйнації.

При систематичному вживанні алкоголю розвивається небезпечна хвороба - алкоголізм. Алкоголізм небезпечний для здоров'я людини, але він виліковний, як і інші хвороби.

Але головна проблема складається в тому, що велика частина алкогольної продукції, що випускається недержавними підприємствами, містить велику кількість отруйних речовин. Недоброякісна продукція нерідко призводить до отруєнь і навіть смертей. Все це завдає великої шкоди суспільству, його культурним цінностям.

Чотирнадцятого червня 1985 року у колишньому СРСР було оголошено війну пияцтву, що потрясла всі основи суспільства. Бюджет загубив 50 мільярдів рублів, у два рази зросло споживання самогону. Проте, саме до 1987 року зросла середня тривалість життя. Це відбулося без зменшення смертності від отруєнь і нещасних випадків. У результаті, як би ми не лаяли кампанію, вона зберегла життя приблизно 700 тисячам людей.

За даними Держторгінспекції, у 1992 році кожна десята пляшка була фальсифікацією гарячливого напою, у 1993 - кожна четверта.

Алкоголь швидко всмоктується в кров, яка розносить його по всьому організму. Найбільшу його частину вбирає мозок. Кора головного мозку у людей, які п’ють часто тонша, ніж у здорової людини, звивини згладжені, на місці загиблих клітин утворюються пустоти. У таких людей часто виникають різні запалення периферійних нервів, що приводить до інвалідності.

Навіть незначна кількість алкоголю знижує розумову працездатність на 20-25 процентів. Отруєні алкоголем нервові клітини не можуть нормально функціонувати. Мозок неспроможний засвоювати нові знання, набувати нового досвіду. Помітно знижується пам’ять, погіршується здатність робити висновки.

У людей, які вживають спиртні напої, завжди виникає запалювальний процес слизової оболонки шлунка – гострий гастрит. Згодом ускладнюється виразкою шлунка.

Як і багато інших отруйних речовин, алкоголь знешкоджується у печінці. Але клітини печінки з часом не витримують перенавантаження і починається жирове переродження їх з утворенням сполучної тканини. Цей процес називається цироз печінки, він практично невиліковний і перетворюється на злоякісні захворювання.

Негативно впливає алкоголь і на серце людини, виникають різні функціональні порушення серцево-судинної системи, серцевий м’яз ослаблюється, знижується тонус судин. Дуже часто у п’яниць спостерігається і гіпертонічна хвороба.

Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю, а й і суспільству. Зловживання алкоголем – першопричина багатьох психічних розладів. Зміни структури мозку, викликані багаторічною алкогольною інтоксикацією, майже незворотні. Людина не усвідомлює, що скоїла на фоні алкоголю. У стані сп’яніння здійснюється найбільше крадіжок, пограбувань, різних нападів.

У сім’ях, де вживають алкоголь, 38,6% дітей виявляються недорозвиненими і хворими. В таких сім’ях в 2 рази частіше діти народжуються мертвими, а їх смертність в ранньому віці в 3 рази вища, ніж у сім’ях, де батьки не п’ють. Найбільше імпотентів серед курців і тих, хто зловживає алкоголем.

На горищі, де таємно гнали самогон, лежало 160 курячих яєць для наступної інкубації. Яке ж було здивування господаря, коли з цих яєць вивелося лише 78 курчат. Причому 40 з них незабаром загинули, а 25 виявилися виродками! Зародки були отруєні парами спирту та ефірних масел.

У спортсмена, що стабільно вибиває при стрільбі 96 очок із 100, після прийому 50 грамів алкоголю результат виявився: 26 із 100!

В організмі 90% введеного спирту етилового перетворюється (метаболізується) до СО2 та Н2О, окислення його відбувається із значним утворенням енергії. Незмінним спирт етиловий виділяється легенями, нирками, потовими залозами через 7-12 годин.

Як вже зазначалось, дія спирту етилового направлена в основному на ЦНС і проявляється в трьох основних стадіях: 1) ст. збудження; 2) ст. наркозу; 3) прекоматозна стадія (термінальна). Стадія збудження являється результатом пригнічення гальмівних механізмів мозку - вона виражена і продовжена в порівнянні з засобами для наркозу (рис. 1, 2).

 

ст.збудження ст.наркозу термінальна стадія

 

 

Рисунок 1 – Речовини для наркозу

 

ст.збудження ст.наркозу термінальна стадія

 

Рисунок 2 – Спирт етиловий

 

Виникає ейфорія, підвищується настрій, людина робиться дуже говірливою, знижується самоконтроль та адекватна оцінка обставин, знижується працездатність.

При підвищенні концентрації спирту етилового наступає сонливість, порушується свідомість - стадія наркозу, яка триває недовго і переходить в наступну стадію - термінальну, в якій людина може загинути. У зв’язку з нетривалою стадією наркозу спирт етиловий не можуть застосовувати, як засіб для знеболювання.

Одним із проявів на ЦНС є пригнічення судинно-рухового центру, внаслідок чого відбувається розширення шкірних судин, тим самим збільшується тепловіддача, і на холоді спирт етиловий приводить до переохолодження організму, а не навпаки, як існує думка серед людей. У зв’язку з цим, щоб викликати відчуття тепла, прийом спиртного може бути оправданим після попадання з холоду у тепле приміщення, коли небезпека замерзання виключається.

Алкоголізм проявляється фізичною і психічною залежністю від алкоголю, психічною і соціальною деградацією, патологією внутрішніх органів, обміну речовин, центральної і периферичної нервової системи. Нерідко виникають алкогольні психози.

Алкогольні психози - це психічні захворювання, виникнення яких пов'язане з алкоголізмом. Найбільш часті форми: біла лихоманка (втрачання свідомості, зорові і слухові галюцинації, збудження, різні соматичні і неврологічні розлади), алкогольний галюциноз (переважно слухові галюцинації загрозливого змісту), марення ревнощів.

Як часто деякі люди з гордістю відзначають в себе і у своїх товаришів підвищену стійкість до спиртного, рахуючи, що це пов'язано з фізичним здоров'ям. А насправді підвищена стійкість до спиртного - перша ознака алкоголізму, що починається, симптом серйозного захворювання. Для алкоголіка що чарка, що стакан, що пляшка вина - усе єдино. Вже від чарки спиртного він приходить у своєрідний стан ейфорії - порушення, що тільки посилює його прагнення випити, потім наступні дози мало змінюють його зовнішній вигляд, хоча в організмі відбуваються помітні зсуви. Спочатку алкоголік виявляє надзвичайну активність, намагаючись «позачергово» випити чергову стопку, починає буйствувати або дурачитись. Але остання крапля переповнює межі стійкості, алкоголік «відключається» від зовнішнього світу, впадаючи в забуття. Втрата контролю за кількістю випитого, непомірна жадібність до спиртного і супровідне цим неконтрольоване, розв'язне, нерідко цинічне поводження - стійкі ознаки алкоголізму.

У п'яниці ослаблена воля - і не тільки до обмеження прийому алкоголю, але і стосовно інших, ділових сторін повсякденного життя. У робітників розумової праці після прийому алкоголю грунтовно погіршуються розумові процеси, падає швидкість і точність обчислень, як говорять, робота валиться з рук.

Хронічне отруєння етиловим спиртом або алкоголізм - це захворювання обумовлене систематичним вживанням етилового спирту( спиртних напоїв) і проявляється у постійній потребі в оп’янінні, розладами психічної діяльності, та функції внутрішніх органів, зниження працездатності , втратою соціальних зв’язків, деградацією особистості.

Хронічне отруєння протікає стадійно:

1 СТАДІЯ: триває від 1 до 5 років, утворюється велика витриманість спиртного, тобто, можливість вживання великих доз щодня, зменшуються ознаки токсичного впливу: головна біль, розбитість, відсутність апетиту.

При цьому зникають блювота при передозуванні, виникає психічна залежність, підвищуються настрій при думці вживання спиртного, відчуття пригнічення у тверезому стані.

2 СТАДІЯ: триває від 5 до 15 років, це найбільша (максимальна) витриманість спиртного, кожнодневне п’янство. З'являється вже фізична залежність від спирту етилового, яка диктує поведінку у тверезому стані, пацієнт не працездатний, подразливий, розслаблений. При прийомі етилового спирту відновлюються функції щодо праці.

3 СТАДІЯ: триває 5-10 років, відбувається зниження витриманості етилового спирту. Глибоке сп’яніння виникає від малих доз спиртного. Характерний абстинентний синдром (синдром відміни вживання етилового спирту), при цьому виявляється в’ялість, безрухомість, холодний піт, апатичність, загострення рис обличчя. Відбувається ураження всіх органів та систем.



Дата добавления: 2016-07-05; просмотров: 1856;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.