Основи конструкції нерухомих частин кривошипно-шатунних механізмів

Циліндрисучасних багатоциліндрових двигунів відлиті, як правило, у загальному блоці(рис. 4.4), об'єднаному з картером- нижньою частиною двигуна, де розміщено колінчастий вал. Цю базову деталь найчастіше називають блок-картером.Як матеріал для блоків циліндрів використовують сірий чавун або спеціальний алюмінієвий сплав.

Циліндри чавунного блоку у двигунів з рідинним охолодженням виготовляють з подвійними стінками. Якщо блок циліндрів з алюмінієвого сплаву, його циліндри найчастіше мають форму гільз 10, вставлених у спеціальні гнізда. Як матеріал для гільз найчастіше застосовують високоякісний чавун. У блок-картері гільзи ущільнені гумовими кільцями 8.

Для максимального зниження сил тертя внутрішня поверхня гільз або циліндрів механічною обробкою доведена до дзеркального стану - є дзеркалом циліндра, по якому з мінімальним тертям ковзає поршень.

Порожнини, утворені подвійними стінками блоку циліндрів, або зовнішніми стінками блоку і гільзами, призначені для циркуляції охолоджувальної рідини. їх називають сорочкою охолодження. Подібна сорочка охолодження є і в головці (головках) блоку циліндрів. Між собою сорочки з'єднані відповідними отворами 2. Якщо гільзи 10 безпосередньо омиваються охолоджувальною рідиною, їх називають мокрими гільзами.

У деяких двигунах застосовують гільзи, що не омиваються охолоджувальною рідиною. їх називають сухими гільзами.

У верхню частину внутрішньої поверхні гільз іноді запресовують вставки довжиною 50-60 мм з більш зносостійкого чавуну, що значно підвищує довговічність циліндрів двигуна. В нижній частині блок-картера зроблені отвори 7, нижня половина яких є знімними кришками 6. У цих отворах розміщені підшипники тертя у формі вкладишів, в яких обертаються корінні шийки колінчастого вала. Конструкція блок-картера V- подібного двигуна (рис. 4.5) аналогічна конструкції рядного блок-картера.

У двигунів з повітряним охолодженням, на відміну від блоків з рідинним охолодженням, циліндри не об'єднані в єдиний блок. Кожний з них за допомогою шпильок закріплюють на картері. На зовнішній поверхні кожного циліндра для охолодження виготовлені ребра.

Нижня площина блок-картерів у більшості двигунів розташована нижче осі колінчастого вала. Це значно підвищує жорсткість усієї конструкції. До цієї площини щільно прилягає піддон картера, штампований з тонкої сталі або відлитий з алюмінію. Піддон служить резервуаром для мастила системи мащення двигуна. Між ним і картером встановлена ізолююча еластична прокладка.

Попереду до блока циліндрів прикріплюють кришку, під якою розміщені деталі приводу механізму газорозподілу - зубчасті колеса, ланцюг або зубчастий пас.

Зверху блок циліндрів рядного двигуна закритий головкою циліндрів (рис. 4.6). У V- подібних двигунів кожний ряд циліндрів має окрему головку циліндрів. Розповсюджені також двигуни з індивідуальними головками для кожного циліндра (наприклад, КамАЗ, Volvo). Головки блоків циліндрів виготовляють переважно з алюмінієвого сплаву. У верхній частині такої головки зроблено отвори 3 для розміщення розподільного вала. Для установки клапанів в головку запресовані направляючі втулки і сідла клапанів. Крім того, в тілі головки зроблені канали для подачі в циліндри пальної суміші або повітря і подібні їм канали для відведення відпрацьованих газів.

Ще в ній є порожнини для циркуляції охолоджувальної рідини.

До блоків циліндрів головки прикріплюють за допомогою шпильок чи болтів. Площина з'єднання головки з блоком циліндрів герметично ущільнена жаростійкою сталеасбестовою прокладкою 1.

Контрольні питанняДата добавления: 2016-06-29; просмотров: 1493; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.022 сек.