Визначення РЕБ. Складові частини РЕБ та їх взаємні зв’язки
Ведення бойових дій завжди пов’язане з використанням інформації, що добувається й оброблюється у процесі збройної боротьби.
Досвід локальних війн і конфліктів останнього часу свідчить про те, що угруповання військ із більш високими рівнями інформатизації мають значні переваги в бойових можливостях над угрупованнями військ з менш розвиненими системами управління, розвідки й РЕБ, навігації й меншими інформаційно-місткими системами.
У наш час, коли можливості супротивних сторін у зв’язку із застосуванням високоточної зброї значно зросли, питома вага і вплив інформації на хід і результат збройної боротьби ще більш підвищились.
Одним із визначних факторів досягнення успіху в сучасних операціях (бойових діях) є забезпечення переваги в управлінні військами (силами) та зброєю. Боротьба за її перевагу й утримання набуває самих різких і рішучих форм. Вона стає невід’ємною складовою частиною бойових дій. Отже, протиборство в сфері управління за нашого часу – важливіша складова частина операції (бойових дій) будь-якого масштабу.
Вирішальний внесок у завоюванні переваги в управлінні покликана внести радіоелектронна боротьба. Це можна пояснити тим, що в наш час радіоелектронні системи та засоби (РЕСЗ) складають технічну основу сучасних систем управління військами та зброєю. РЕСЗ використовуються для спостереження за противником на полі бою і в глибокому тилу, в повітряному і космічному просторі, на воді і під водою. Вони також використовуються для обробки, відображення та передачі даних про противника і свої війська, для передачі бойових наказів та розпоряджень.
Враховуючи роль радіоелектроніки в управлінні бойовими діями, кожна з супротивних сторін, розв’язуючи будь-які оперативно-тактичні й стратегічні завдання, спробує порушити або ускладнити роботу РЕСЗ у системах управління і розвідки противника і в той же час забезпечити стійку роботу своїх РЕСЗ. Іншими словами, супротивні сторони будуть вести радіоелектронну боротьбу.
Поряд з розвідкою, РХБЗ, маскуванням, інженерним, хімічним і метрологічним забезпеченням радіоелектронна боротьба в наш час є одним з важливіших видів оперативного (бойового) забезпечення.
Радіоелектронна боротьба як вид оперативного (бойового) забезпечення спрямована на досягнення високої ефективності застосування своїх військ і зброї та зниження ефективності дій військ супротивної сторони.
Оцінюючи стан і перспективи розвитку РЕБ, військові аналітики найбільш розвинених країн відзначають, що радіоелектронна боротьба перетворилась у самостійний вид бойових дій.
Практика бойових дій підтверджує високу ефективність РЕБ та її вплив на хід і наслідки операцій (бойових дій). Разом з цим, успіх заходів з радіоелектронної боротьби цілком і повністю залежить не тільки від наявності на озброєнні ефективних засобів РЕБ, але і від знання особовим складом противника, сильних та слабих сторін його системи управління військами та зброєю, розвідки й РЕБ, від ступеня підготовки штабів і особового складу до організації та застосуванню своїх сил і засобів РЕБ у будь-яких умовах обстановки.
Радіоелектронна боротьба – сукупність узгоджених за метою, завданням, простором (місцем) і часом заходів і дій військ по виявленню систем і засобів управління військами та зброєю противника, їх радіоелектронному подавленню, а також по радіоелектронному захисту своїх систем і засобів управління військами та зброєю.
Радіоелектронна боротьба є видом оперативного (бойового) забезпечення операцій (бойових дій). Вона організується і проводиться у тісному поєднанні з бойовими діями об’єднань, з’єднань видів Збройних Сил України, родів військ і спеціальних військ по вогневому ураженню (знищенню, захопленню, виводу з ладу) пунктів управління та інших важливих радіоелектронних об’єктів, з заходами щодо розвідки, маскування та іншими видами оперативного (бойового) забезпечення.
Сутність РЕБ полягає, з одного боку, в цілеспрямованому впливі радіоелектронними перешкодами на радіоелектронні системи і засоби управління військами та зброєю противника з метою зруйнування корисної інформації (впровадження хибної інформації), а з іншого боку, в радіоелектронному захисті своїх РЕСЗ управління військами та зброєю від аналогічних дій з боку противника.
Дата добавления: 2016-09-26; просмотров: 3952;