Гарантована ліквідаційна вартість


1) для орендаря – частина ліквідаційної вартості, яка гаран­тується до сплати орендарем або пов'язаною з ним стороною;

2) для орендодавця – частина ліквідаційної вартості, яка гаран­тується до сплати орендарем або незалежною третьою стороною, здатною за своїм фінансовим станом відповідати за гарантією.

Господарська одиниця за межами України – дочірнє, асоційо­ване, спільне підприємство, філія, представництво або інший підрозділ підприємства, які перебувають або ведуть господарську діяльність за межами України.

Грошові кошти – готівка, кошти на рахунках в банках та депо­зити до запитання.

Група -- материнське (холдингове) підприємство та його до­чірні підприємства.

Група нематеріальних активів –сукупність однотипних за призначенням та умовами використання нематеріальних активів.

Група основних засобів – сукупність однотипних за технічними, характеристиками призначенням та умовами використання необоротних нематеріальних активів.

Гудвіл – перевищення вартості придбання над часткою покупця у справедливій вартості придбаних ідентифікованих активів та зобов'язань на дату придбання.

Дата балансу -- дата, на яку складений баланс підприємства. Звичайно датою балансу е кінець останнього дня звітного періоду.

Дата придбання дата, на яку контроль за чистими активами і діяльністю підприємства, що купується, переходить до покупця.

Дебітори – юридичні та фізичні особи, які внаслідок минулих подій заборгували підприємству певну суму грошових коштів, їх еквівалентів або інших активів.

Дебіторська заборгованість – сума заборгованості дебіторів підприємству на певну дату.

Дивіденди частина чистого прибутку, розподілена між учас­никами (власниками) відповідно до частки їхучасті у власному капіталі підприємства.

Довгострокова дебіторська заборгованість – сума дебіторської заборгованості, яка не виникає в ході нормального операційного циклу та буде погашена після дванадцяти місяців з дати балансу.

Довгострокові зобов'язання – усі зобов'язання, якіне є поточ­ними зобов'язаннями.

Додатковий вкладений капітал – сума,на яку вартість ре­алізації випущених акцій перевищує їх номінальну вартість.

Дослідження – заплановані підприємством дослідження, які проводяться ним вперше з метою отримання і розуміння нових на­укових та технічних знань.

Доходи – збільшення економічних вигод у вигляді надходжен­ня активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростан­ня власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власників).

Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – загальна сума надходжень від продажу за результатами операційної діяльності без вирахування наданих знижок, повернен­ня проданих товарів, непрямих податків.

Дохід від надзвичайних подій – надходження грошових коштів в результат відшкодування втрат страховими компаніями, благодій­ні внески та інші, які відповідають визначенню надзвичайних подій.

Дохід від участі в капіталі – сума доходу, отриманого від інве­стицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік яких ведеться за методом участі в капіталі.

Дохід інвестиційної діяльності – дохід від реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів, отримані відсотки і дивіденди та інші надходження від інвестиційної діяльності.

Дохід майбутніх періодів – наперед отримані платежі за робо­ти, послуги, які будуть виконані у майбутньому, попередня оренд­на плата тощо.

Дохід фінансової діяльності – сума надходжень власного капіталу, отриманих позик та інших доходів фінансової діяльності.

Дохід чистий від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – різниця між загальною сумою доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та сумами нарахованих податків, зборів, зни­жок та інших платежів, які підлягають вирахуванню з доходу.

Дочірнє підприємство – підприємство, яке перебуває під кон­тролем материнського (холдингового) підприємства.

Еквіваленти грошових коштів – короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні су­ми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни вартості.

Елементи витрат – сукупність економічно однорідних витрат.

Ефективна ставка відсотка – ставка відсотка, що визначається діленням суми річного відсотка та дисконту (або різниці річного відсотка та премії) на середню величину собівартості інвестицій (або зобов'язання) та вартості їх погашення.

Забезпечення – зобов'язання з невизначеними сумою або часом погашення на дату балансу.

Запаси – активи, які:

- утримуються для подальшого продажу за умови звичайної

діяльності;

- перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;

- утримуються для споживання підчас виробництва продукції,

виконання робіт та падання послуг, а також управління підпри­ємством.

Збиток --- перевищення суми витрат над сумою доходу, для от­римання якого були здійснені ці втрати.

Звичайна діяльність – будь-яка основна діяльність підприємс­тва, а також операції, що її забезпечують або виникають внаслідок її проведення.

Звіт про власний капітал – звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду.

Звіт про рух грошових коштів –звіт, який відображає надходження і видаток грошових коштів у результаті діяльності підприємства у звітному періоді.

Звіт про фінансові результати –звіт про доходи, витрати та фінансові результати діяльності підприємства.

Злиття підприємств – об'єднання підприємств (шляхом створення нової юридичної особи або приєднання підприємств до головного підприємства), в результаті якого власники (акціонери) підприємств, що об'єднуються, здійснюватимуть контроль над усіма чистими активами об'єднаних підприємств з метою подаль­шого спільного розподілу ризиків та вигод від об'єднання. При цьому жодна із сторін не може бути визначенаяк покупець.

Зменшення корисності – втрата економічної вигоди в сумі перевищення залишкової вартості активу над сумою очікуваного відшкодування.

Знос необоротних активів – сума амортизації об'єкта необо­ротних активів з початку їх корисного використання.

Зобов'язання – заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очіку­ється, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.

Ідентифіковані активи та зобов'язання – придбані активитазобов'язання, які на дату придбаннявідповідають критеріям виз­нання статей балансу, встановлених Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 2 «Баланс».

Інвестиції – довгострокові вкладення з метою утворення но­вих і модернізації діючих підприємств, освоєння новітніх техно­логій та нової техніки, приросту виробництва і одержання прибутку.

Інвестиційна діяльність – придбання та реалізація тих необо­ротних активів, а також тих фінансових інвестицій, які не є складо­вою частиною еквівалентів грошових коштів.

Іноземна валюта – валюта інша, ніж валюта звітності.

Історична (фактична) собівартість (принцип підготовки фінансо­вої звітності) – визначне пріоритет оцінки активів, виходячи з витрат на їх виробництво та придбання.

Консолідована фінансова звітність – звітність, яка відображає фінансовий стан і результати діяльності юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці.

Контроль – вирішальний вплив на фінансову, господарську і комерційну політику підприємства з метою одержання вигод від його діяльності.

Контрольні учасники –учасники спільної діяльності зі ство­ренням юридичної особи (спільного підприємства), які здійснюють контроль за їх діяльністю.

Користувачі звітності – фізичні та юридичні особи, що потре­бують інформації про діяльність підприємства для прийняття рішень.

Курсова різниця – різниця між оцінками однакової кількості ' одиниць іноземної валюти при різних валютних курсах.

Ліквідаційна вартість – сума коштів або вартість інших ак­тивів, яку підприємство очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного викори­стання (експлуатації), за вирахуванням витрат, пов'язаних з прода­жем (ліквідацією).

Материнське (холдингове) підприємство – підприємство, яке здійснює контроль дочірніх підприємств.

Метод ефективної ставки відсотка – метод нарахування амор­тизації дисконту або премії, за яким сума амортизації визначається як різниця між доходами за фіксованою ставкою відсотка і добут­ком ефективної ставки та амортизованої вартості на початок періоду, за який нараховується відсоток.

Метод участі в капіталі – метод обліку інвестицій, згідно з яким балансова вартість інвестицій відповідно збільшується або зменшується на суму збільшення або зменшення частки інвестора у власному капіталі об'єкта інвестування.

Мінімальні орендні платежі– платежі, що підлягають сплаті орендарем протягом строку оренди (за вирахуванням вартості по­слуг та податків, що підлягають сплати орендодавцю, і непередба­ченої орендної плати), збільшені:

1) для орендаря – на суму його гарантованої ліквідаційної вар­тості;

2) для орендодавця – на суму йому гарантованої ліквідаційної

вартості.

Монетарні статті – статті балансу про грошові кошти, а також про такі активи і зобов'язання, які будуть отримані або сплачені у фіксованій (або визначеній) сумі грошей або їх еквівалентів.

Надзвичайна подія – подія або операція, яка відрізняється від зви­чайної діяльності і підприємства, та не очікується, що вона повторюва­тиметься періодично або в кожному наступному звітному періоді.

Надзвичайні доходи (див. доходи від надзвичайних подій).

Надзвичайні витрати (див. втрати від надзвичайних подій).

Нарахування та відповідність доходів та витрат (принцип підго­товки фінансової звітності) – для визначення фінансового резуль­тату звітного періоду варто зіставити доходи звітного періоду з ви­тратами, які були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в обліку і звітності у момент їх виникнення, незалежно від часу надходження та сплати грошей.

Невідмовна орендна угода – орендна угода, яка може бути розірвана тільки:

- з дозволу орендодавця;

- якщо відбулася певна непередбачена подія;

- у разі укладання орендарем нової угоди про оренду цього са­мого активу або замість нього іншого аналогічного за призначен­ня активу з тим самим орендодавцем.

Негарантована ліквідаційна вартість – частина ліквідаційної вартості об'єкта оренди, отримання якої орендодавцем не забезпечується або гарантується лише пов'язаною з ним стороною.

Негативний гудвіл – перевищення вартості частки покупця у справедливій вартості придбаних ідентифікованих активів і зо­бов'язань над вартістю їх придбання на дату купівлі.

Негрошові операції – операції, які не потребують використан­ня грошових коштів та їх еквівалентів.

Нематеріальні активи – немонетарнийактив, який не має ма­теріальної форми, може бути ідентифікований та утримується підприємством з метою використання протягом періоду більше од­ного року (або одного операційного циклу, якщо він перевищує один рік) для виробництва, торгівлі, в адміністративних цілях чи надання в оренду іншим особам.

Немонетарні активи – усі активи, крім грошових коштів, їх еквівалентів та дебіторської заборгованості у фіксованій (або виз­наченій) сумі грошей.

Немонетарні статті —- статті інші, ніж монетарні статті балансу.

Необоротні активи – усі активи, що не є оборотними.

Неоплачений капітал – сума заборгованості власників (засновників) за внесками до статутного капіталу.

Непередбачена орендна плата – частина орендної плати, яка не зафіксована конкретною сумою та розраховується із застосуван­ням показників інших, ніж строк оренди (обсяг продажу, рівень ви­користання, індекс інфляції та цін, ринкові ставки відсотка тощо).



Дата добавления: 2020-03-17; просмотров: 298;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.051 сек.