Захист від корозії теплових мереж.
При експлуатації систему теплопостачання ТМ пошкоджують внутрішня та зовнішня корозія. Для захисту від внутрішньої корозії вода, яка транспортується, по ТМ проходить хімводоочищення. Від внутрішньої корозії в основному страждають мережі ГВП. Трубопроводи ГВП прокладаються від ЦТП до споживачів.
Інші ТМ пошкоджує зовнішня корозія та блукаючі струми. Захист від корозії виконується пасивними та активними методами.
До пасивних відноситься нанесення на зовнішню поверхню металу, труби антикорозійного покриття.
Для зменшення корозії теплоізоляційні матеріали повинні мати водовідштовхуючі властивості і не мати в своєму вмісті хімічно-активних речовин. На поверхні ізоляції наноситься захисний шар, який не повинен пропускати вологу через теплоізоляційну конструкцію.
До пасивних методів також відноситься цілорічна робота ТМ, що впливає на просихання теплової ізоляції протягом року.
Активні методи.
Перед прокладанням траси ТМ здійснюється буріння свердловини та визначається стан ґрунтових вод. Якщо ТМ прокладається вологих ґрунтах, то потрібно виконувати додаткову ізоляцію каналів в яких прокладається ТМ. Потрібно намагатися прокладати ТМ вище рівня ґрунтових вод. Якщо рівень ґрунтових вод вище ніж прокладання ТМ виконується додаткова посилена гдроізоляція, а також під каналами ТМ прокладаються перфоровані трубопроводи один або два для відведення ґрунтових вод навколо ТМ.
ВРГВ – верхній рівень ґрунтових вод.
НРГВ - нижній рівень ґрунтових вод.
До активних методів захисту від блукаючих струмів відноситься:
1) дренажний захист;
2) катодний захист;
3) протекторний захист.
Для зменшення корозії, яка виникає, від блукаючих струмів потрібно намагатись не прокладати ТМ поздовж трамвайних та залізничних колій або витримувати відстані від цих колій, які є джерелом блукаючих струмів.
Дренажний захист заклечається в відведенні блукаючих струмів від ТМ до джерела блукаючих струмів.
Рис 14.1. Дренажний захист від корозії.
1 – дренажна станція;
2 – рейки.
Недоліком дренажного захисту є те, що струм може рухатися в двох напрямках.
Катодний захист – це відведення блукаючих струмів до опор, які мають більш від’ємний потенціал, тобто активним методом.
Проектний захист полягає в тому щоб відвести струм від ТМ до матеріалів, які мають більш від’ємний електрохімічний потенціал. Для вирівнювання електрохімічного потенціалу по довжині трубопроводів та між трубопроводами ТМ здійснюються перемички на засувках, сальникових компенсаторів та між трубопроводами. На ділянках ТМ, які знаходяться в зоні блукаючих струмів фланці засувок виконуються з електроізоляційного матеріалу.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 669;