Майстерність і компетентність аудитора
Аудит необхідно виконувати з відповідною професійною майстерністю особами, які мають професійну підготовку, досвід і компетентність у цій області. Аудитору слід мати спеціальні знання із загальних і спеціальних дисциплін, рівень яких підтверджується кваліфікаційним екзаменом в Аудиторській палаті України, і також практичний досвід роботи. Крім того, аудитор повинен бути ознайомлений з усіма змінами національних нормативів аудиту і супутніх аудиту робіт, Кодексу професійної етики аудиторів України, і українського законодавства.
При проведенні аудиту потрібно дотримуватися обдуманого підходу до методики і техніки виконання як аудиту загалом, так і окремих аудиторських процедур. Компетентність аудитора є основним чинником, який забезпечує обгрунтованість і доцільність вибору методики і техніку аудиту в кожному конкретному випадку.
Робота, що виконується іншими фахівцями
Існують ситуації, коли аудитор передає частину своєї роботи іншим фахівцям або використовує роботу, виконану іншими аудиторами. Це не знімає з нього відповідальності за аудиторський висновок про фінансову звітність підприємства.
Аудитор повинен уважно спрямовувати, контролювати і аналізувати роботу, що виконується іншими фахівцями. При цьому він повинен бути упевненим у тому, що робота, виконана іншими аудиторами або фахівцями інших професій, виконана відповідно до поставленого ним завдання.
Документування аудиту
Потрібне документальне оформлення усіх питань, які аудитор вважає важливими з точки зору доказовості факту виконання процедур аудиту, обгрунтованості прийнятих рішень і оцінок, а також того, що аудит проводився відповідно до вимог національних нормативів аудиту або інших стандартів і правил.
Планування
З метою ефективного проведення аудиторської перевірки аудитору слід планувати свою роботу. Планування повинно засновуватися на попередньому вивченні особливостей фінансово-господарської діяльності клієнта.
У планах необхідно передбачати:
а) отримання знань про систему обліку клієнта, облікову політику і процедури внутрішнього контролю;
б) очікуваний рівень довір'я до системи внутрішнього контролю;
у) визначення і програмування змісту, терміну проведення і розміру процедур перевірки, яку необхідно виконати;
г) координацію всіх аудиторських робіт і послуг. Потрібно так організувати процес планування, щоб існувала можливість внесення необхідних змін у план перевірки всієї тривалості аудиту.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 537;