Продовольча безпека


Продовольча безпека – одна з основних умов існування людей, тварин і рослин. Вона отримує особливу актуальність в умовах стрімкого зростання кількості населення Землі. При цьому, виробництво продуктів харчування зростає повільнішими темпами. За даними ЮНЕСКО, близько 600 мільйонів людей щодня лягають спати голодними.

Наявність або відсутність продуктів харчування впливає на фізичний і психічний стан людей, від чого залежить соціальна, політична і економічна стабільність держави. Забезпеченість продуктами харчування залежить від багатьох факторів. На деякі з них людина зовсім не може впливати або впливає лише частково (погодні умови, сонячна активність, природні катаклізми тощо). Але необхідно пам’ятати, що однією з основних умов ефективного державного управління є передбачення, яке полягає у попередженні негативних наслідків зазначених явищ, створенні стратегічних резервів, у т.ч. продовольчих.

Різновидом продовольчої безпеки є питно-водна безпека, оскільки вода є однією з найважливіших потреб людини. Якщо без їжі людина може прожити близько 30 діб, то без води – не може прожити і трьох днів. Не зважаючи, що водою покрито близько 83% площі Землі, кількість питної води є обмеженої, тому за неї йде боротьба. З розвитком людства проблема питної води набуває все більшої значущості, оскільки її кількість і якість скорочуються та погіршуються. Владні державні структури повинні бути готовими до обґрунтування державної точки зору на питну воду і постійне постачання населенню конкретного регіону питної води.

Основними загрозами у наведеній сфері є недостача продовольства та води і погіршення кількісних та якісних характеристик населення країни з цієї причини.

Кількісні параметри виробництва найважливіших видів продовольства, достатні для забезпечення внутрішніх потреб населення країни необхідно формувати виходячи з науково-обґрунтованих обсягів виробництва їжі, резервів а також експортного потенціалу країни. При розрахунку показників наведеної групи варто враховувати медичні і біологічні норми і нормативи доцільності споживання. Основними критеріями продовольчої безпеки держави виступають:

Ступінь середньодушового задоволення потреб у сільськогосподарській продукції до якої відносяться хліб і хлібопродукти, картопля, молоко і молочні продукти, яйця, м'ясо, овочі (повинне бути не менше встановлених медичними нормами на особу).

Середні коефіцієнти перерахунку споживаних видів сільськогосподарської продукції в калорійний еквівалент (не менше 2500 ккал. на людину н добу).



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 202;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.