Контроль за ходом будівництва об'єктів
У процесі будівництва об'єкта здійснюється постійний контроль за його ходом, використанням ресурсів, за виконанням договірних зобов'язань із замовником і субпідрядниками, продуктивністю праці, витратами на будмайданчику і т.д.
1. Контроль за ходом будівництва виробляється на підставі календарного графіка шляхом технічної оцінки виконання вузлових термінів і позицій графіка в цілому.
Контролеві підлягають також терміни початку і закінчення робіт окремих конструктивів.
Для правильної оцінки стану робіт на окремих вузлових термінах і позиціях графіка необхідно знати ступінь їхньої технічної готовності.
Технічна готовність (вузла, об'єкта) тієї або іншої позиції графіка повинна визначатися не тільки вартістю даної роботи, але і трудомісткістю. Вона визначається як у цілому по об'єкті, конструктиву так і по термінах виконання.
Наявність у складі кожної позиції графіка обсягів робіт, вартості і трудомісткості і визначення технічної готовності дозволяє погоджувати графік з оперативним тижнево-добовим і декадним плануванням і приймати при необхідності коригувальні дії.
Технічна готовність тієї або іншої позиції (роботи) графіка визначається як у %, так і приведена (питомим коефіцієнтом) по кошторисній вартості і трудомісткості по формулах.
У відсотках:
ПС = СП x 100; ПТ = ТП x 100;де (15.1), (15.2)
З ТЕ
ПС, ПТ - відсоток позиції графіка до вузла (об'єктові) по кошторисній вартості і трудомісткості;
СП, ТП - кошторисна вартість і трудомісткість позиції графіка;
З, ТЕ - загальна кошторисна вартість і трудомісткість по вузлі (об'єктові).
Приведена по питомому коефіцієнті:
КС = СП ; КТ = ТП ;де (15.3), (15.4)
З ТЕ
КС, КТ - питома вага по кошторисній вартості і трудомісткості тієї або іншої позиції (роботи) графіка.
2. Контроль за використанням трудових ресурсів здійснюється на підставі графіка руху робітників, вихідним документом, для складання якого є календарний графік будівництва об'єкта.
Основним принципом побудови графіка руху робітників є його рівномірність при дотриманні технологічної послідовності руху бригад і ланок робітників по фронтах робіт.
У календарному графіку над кожною роботою цифрами показане число робочих зайнятих на її виконанні. Підсумовуючи за кожен робочий день або інший період по всіх роботах одержимо загальну щоденну планову кількість робітників, що працюють на об'єкті, у тому числі по спеціальностях.
Контроль робітників здійснюється шляхом порівняння фактичної їхньої наявності на об'єкті з графіком. У випадку недоліку робітників тієї або іншої спеціальності або субпідрядної організації, аналізуються причини і приймаються заходи для коректування графіка провадження робіт і руху робітників.
3. Контроль витрат по будівництву об'єкта. Витрати на будівництво об'єкта підрозділяються на прямі і непрямі.
До прямих - відносяться витрати на матеріали, зароблену плату і механізми, тобто усі витрати, що мають пряме відношення до будівництва.
До непрямих всьому іншому витрати по об'єкті (будмайданчику) не мають прямого відношення до виробництва БМР, а саме, управлінські витрати, будівництво тимчасових будинків і споруджень і т.д.
Регулювання цих витрат є прямим обов'язком менеджера будівництва, що працює з ним управлінського персоналу і зв'язано з постійним контролем.
Контроль цих витрат повинен здійснюватися групою контролю витрат менеджера.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 276;