Організація спостережень на об’єктах, які мають диспетчерські служби цілодобового чергування
Для здійснення радіаційного та хімічного спостереження на об’єкті який має диспетчерську службу з режимом цілодобового чергування, складається схема території у межах зони відповідальності.
За безпосереднє виконання заходів щодо радіаційного та хімічного спостереження в зоні відповідальності відповідає черговий об’єкта.
У ході приймання-передавання зміни черговий об’єкта, який заступає на чергування, повинен ознайомитись з обстановкою в зоні відповідальності, записами в журналі радіаційного та хімічного спостереження, а також візуально оглянути цілісність приладів та практично перевірити їх роботу. Кожен прилад повинен мати у своєму комплекті інструкцію з використання та технічний паспорт.
У разі
- спрацювання стаціонарних приладів індикації фонової потужності експозиційної (поглиненої) дози вище 0,05 мР/год,
- появи аномальних явищ (кольорової хмари або підозрілих крапель на грунті, рослинах, поверхнях будівель) у межах зони відповідальності,
- одержання інформації про можливе радіаційне або хімічне забруднення
черговий об’єкта за допомогою переносних приладів радіаційної (для визначення точних значень потужності експозиційної (поглиненої) дози або хімічної (для визначення типу небезпечних хімічних речовин) розвідки у межах зони відповідальності уточнює обстановку, здійснює відбір проб і протягом 15 хвилин з моменту виявлення небезпеки інформує керівництво об’єкта та оперативного чергового територіального підрозділу МНС, уточнює метеорологічні дані через оперативного чергового, які використовує для підготовки інформації, і протягом 2 годин надсилає до оперативного чергового письмове повідомлення за формою 1/МНС.
Отримані за результатами власних вимірів дані про стан радіаційної та хімічної обстановки черговий об’єкта заносить у журнал радіаційного та хімічного спостереження .
У разі виявлення радіаційного забруднення найбільш і найменш забруднені місця позначаються на місцевості як реперні точки, де надалі здійснюються контрольні виміри потужності експозиційної дози і відбираються проби забрудненого грунту.
У разі необхідності керівництво об’єкта вводить на об’єкті відповідний режим діяльності.
У разі аварії з викидом (виливом) небезпечних хімічних речовин на хімічно небезпечному об’єкті черговий цього об’єкта виконує свої функції згідно з інструкцією чергового диспетчера ХНО про порядок дій у разі виникнення аварії з НХР, розробленої на виконання Методики прогнозування наслідків виливу (викиду) небезпечних хімічних речовин при аваріях на промислових об’єктах і транспорті, затвердженої спільним наказом МНС, Мінагрополітики, Мінекономіки та Мінекоресурсів від 27.03.2001 N 73/82/64/122.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 270;