СИСТЕМИ ТЕЛЕКОНТРОЛЮ ЦСП


Специфіка систем ТК ЦСП визначається тим, що найважливішим параметром, що оцінює якість роботи лінійного тракту в цілому і регенераторів ЦСП окремо, є коефіцієнт помилок, тобто відношення числа помилково прийнятих символів до загального числа символів, переданих за час аналізу. Значення коефіцієнта помилок лінійного тракту має порядок ... .

Аналізатор являє собою простий пристрій, що включається на кожному регенераційному пункті. Принцип його роботи заснований на тому, що в лінійному коді МЧПИ (КВП-3) спостерігається зміна полярності символів, якщо тривалість пауз між двома сусідніми символами менше трьох ТИ. При великій тривалості пауз в них розміщаються баластні сигнали (вставки), що порушують зміну імпульсів, але дві сусідні вставки складаються з імпульсів протилежної полярності.

Принцип роботи аналізатора можна пояснити за допомогою рис. 3.1, де зображена структурна схема пристрою і часові діаграми, що пояснюють його роботу. Схема селекції (СС) роз'єднує позитивні і негативні імпульсні послідовності, що входять до складу коду КВП-3. На вхід 1 СС надходить позитивна послідовність, на вихід 2 – інвертована послідовність негативних імпульсів. Керуючий пристрій (УУ) працює в такий спосіб: якщо на вході 1 блоку УУ діє імпульс, то по його закінченні замикається ключ Кл. 1 і розмикається ключ Кл. 2, якщо ж на вході 2 блока УУ діє імпульс, то по його закінченні замикається Кл. 2 і розмикається Кл. 1. Як би в коді КВП-3 не було вставок, то на виході Кл. 1 і Кл. 2 не було б імпульсів, тому що вони при строгій зміні кожного разу попадають на вхід розімкнутого ключа.

 


Рис. 3.1

На діаграмах рис. 3.1 зображені імпульси вставок, що пройшли на виходи Кл. 1 і Кл. 2. Так як полярності імпульсів сусідніх вставок у коді КВП-3 строго змінюються, то їх не пропускає наступна система ключів Кл. 3 і Кл. 4, керована блоком УУ. Однак помилковий прийом імпульсів у коді КВП-3 приводить до порушення зміни елементів сусідніх вставок, і на вхід С лічильника імпульсів помилок (Сч) надходить імпульс помилки. Якщо на вхід лічильника надходить сигнал 0, аналізатор знаходиться в неробочому стані. Протягом часу аналізу на вхід надходить сигнал 1 і відбувається заповнення лічильника. При його переповненні на виході схеми з'являється сигнал 1, що свідчить про те, що величина перевищує норму. Очевидно, що чим менше , тим необхідно більше часу . Для вторинного цифрового потоку, що характеризується швидкістю 8196 кбіт/с, взаємозв'язок між і приведений у табл. 3.1.

Таблиця 3.1

1,9*10 1,9*10 10 10 10 10
0,08 0,8 1,5

 

Розглянемо роботу пристроїв ТК на прикладі апаратури ІКМ-120. Система ТК функціонує на основі принципу ВРК, однак сигнали ТК передаються по тим же парам, по яких працює апаратура ІКМ. В якості імпульсів використовуються частотні посилки (радіоімпульси) з несучим коливанням частотою 6500 Гц і тривалістю = 0,32 с, що складає 2048 періодів несучого коливання. Смуга частот, що займається сигналами системи ТК, має порядок = 1/ , тобто виміряється одиницями герц. Тому система ТК не заважає роботі службового зв'язку й апаратури ІКМ-120.

Структурна схема системи ТК зображена на рис. 3.2. З головної станції (ГС) з пристроїв телеконтролю (ТКГС) посилається сигнал запиту, що містить номер опитуваного НРП. Даний сигнал разом з лінійним сигналом ЦСП поширюється уздовж усієї лінії. Для усунення взаємних впливів між цими сигналами використовуються пристрої об'єднання і роз'єднання (УО й УР). Сигнал запиту сприймається відповідним НРП, що по лінії Б передає сигнал відповіді, що містить інформацію про стан об'єкта контролю.

Рис. 3.2

 

Система нумерації НРП визначається тією обставиною, що зазвичай на одній і тій же магістралі працюють як системи ІКМ-120, так і К-60П і на одній підсилювальній ділянці системи передачі К-60П можуть бути розміщені до трьох НРП (рис. 3.3). Вся магістраль системи ІКМ-120 розбивається на секції, в кожній з яких знаходяться до чотирьох НРП, причому НРП, сполучений з НУП К-60П, має помер 4. На НРП1, НРП2, НРПЗ контролюється тиск газу і , а па НРП4, крім того,— відкривання кришки люка, попадання води і стан кабелю, що знаходиться під надлишковим тиском газу.

Рис. 3.3

Сигнал запиту складається з трьох «команд», кожна з яких представляє собою пакет посилок, що слідують одна за одною без роздільних інтервалів (рис.3.4). Перша команда сигналу запиту «Напрямок» складається з 11 або 12 посилок в залежності від того, який напрямок контролюється: А або Б. Друга команда «Номер секції» представляє собою пакет, що містить від однієї до десяти посилок в залежності від номера контрольованої секції. Команда «Відповідь» служить для формування часових інтервалів, протягом­ яких інформація про стан НРП1—НРП4 передається на ГС. Сигнали, передані з НРП на ГС, мають назву контрольні посилки (КП). Їхнє часове розташування зображене на рис. 3.4.

Рис. 3.4

 

Принцип роботи пристрою ТК на НРП наступний (рис. 3.5). Сигнал запиту надходить на вхід граничного пристрою (ПУ), що перетворює радіоімпульси в імпульсну послідовність (рис. 3.5, а). Після ділення в 2048 разів на виході дільника виходить послідовність імпульсів, передні фронти яких збігаються з початком посилок. У результаті виходить послідовність синхроімпульсів, що надходить на вхід С регістра зсуву (PC). Детектор пауз (ДП) виробляє сигнал 1 тривалістю в одну посилку при виявленні паузи в сигналі запиту. При цьому необхідно відзначити, що кожній команді передує пауза. Таким чином, поява сигналу 1 на вході D PC свідчить про початок нової команди. При розпізнаванні кожної команди використовується інформація, що знімається з виходів PC. Тому ті самі виходи PC несуть різне інформаційне навантаження в різних командах. Перед виконанням команди PC знаходиться в стані скидання.

Розглянемо дію команди «Напрямок». При її надходженні сигнал 1 попадає на вхід D PC і починає перескакувати з одного його виходу на наступний під дією синхроімпульсів, що надходять на вхід С. В залежності від числа посилок синхроімпульсів у розглянутій команді сигнал 1 зупиниться на 11-му або 12-му виході PC. У першому випадку виконавчий пристрій приступає до контролю регенераторів у напрямку А, у другому — у напрямку Б. Аналогічно виконується команда «Номер секції», і сигнал 1 зупиняється на одному з перших десяти виходів PC. У результаті активізуються виконавчі пристрої у всіх НРП, що належить секції з відповідним номером. Протягом паузи «Час рахунка» працюють аналізатори у всіх НРП даної секції.

 


Рис. 3.5

 

Сигнал відповіді, що посилається з НРП в сторону ГС, формується наступним чином. Якщо на першому НРП секції, що розглядається датчики сигналізують про нормальні значення тиску і , то ключ (Кл) замкнуть протягом першої посилки команди «Відповідь» і посилка проходить на вихід Кл. Вона надходить в бік ГС і представляє собою контрольну посилку . Аналогічно на другому НРП при нормальному стані об'єктів контролю Кл замкнуть протягом дії другої посилки команди «Відповідь» і формується . Точно так само на третьому НРП формується . На четвертому НРП контролюється більше число параметрів, ніж на інших НРП, в наслідок чого використовуються четверта і п'ята посилки команди «Відповідь», тобто складається з двох посилок.

На рис. 3.4 зображене часове розташування - при справному стані об'єктів контролю на розглянутій секції. Кожна посилка - складається з двох напівпосилок, а посилка — з чотирьох напівпосилок. Якщо на НРП датчики фіксують відхилення контрольованих величин від норми, то Кл розмикається протягом дії відповідної напівпосилки. Таким чином, відсутність напівпосилок несе інформацію про характер ушкодження і номер НРП даної секції.

Взаємозв'язок між характером ушкодження і відсутністю напівпосилок можна проілюструвати за допомогою табл. 3.2.

Таблиця 3.2

Номер НРП Відхилення від норми параметра Номер КП Номер відсутньої напівпосилки
Тиск в НРП
Тиск в НРП
Тиск в НРП
Тиск в НРП Тиск в кабелі Розхід газу в балоні

 

Алгоритм роботи Кл відповідно до цієї таблиці забезпечується виконавчим пристроєм.

 



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 348;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.011 сек.