На магістралях симетричного кабелю


Роботу системи ТК розглянемо на прикладі СП типу К-1020. На рис. 2.4 показане устаткування ОУП і двох прилягаючих до нього НУП. На ОУП є пристрій ТК, що включає в себе генератор керуючих сигналів (ГУС) з частотою 76 кгц, а також прийомний пристрій (ПРМ), що служить для виявлення гармонійних сигналів з частотою 4820 кгц. У кожному НУП встановлено два однакових пристрої телеконтролю TK1 і ТК2. Кожен пристрій обслуговує один напрямок передачі і містить крім ГУС керуючий пристрій (УУ), приймач керуючого сигналу (ПУС), генератор вимірювального сигналу (ГИС) з частотою 4820 кгц.

Робота пристрою ТК здійснюється в такий спосіб, У початковий момент часу в лінію з ОУП подається сигнал від ГУС. У НУП1 цей сигнал приймається ПУС, що складається з узкополосного фільтру зі смугою пропускання в області 76 кГц, підсилювача і випрямлювача. В результаті спрацьовує УУ і включається ГИС, сигнал якого надходить у лінію в протилежному напрямку і виявляється за допомогою ПРМ на ОУП. Таким чином, в результаті посилки керуючого сигналу (f=76 кГц) і прийому сигналу повідомлення (f=4820 кГц) на ОУП отримана інформація про справність лінійного тракту на ділянці ОУП-НУП1.


Для телеконтролю наступного НУП короткочасно за допомогою ключа (Кл) переривається сигнал 76 кГц на ОУП. Ця перерва фіксує ПУС НУП1, в результаті чого УУ відключає ГИС на НУП1 і включає ГУС. При справному лінійному тракті на ділянці НУП1—НУП2 на НУП2 спрацьовує пристрій телеконтролю TK1 і в бік ОУП надходить сигнал повідомлення з частотою f=4820 кГц, що підсилюється ЛУ с НУП1 і подається в ОУП. Призначення фільтра К-300 на кожному НУП полягає в тому, щоб не пропускати далі сигнали керування з частотою f=76 кГц щоб уникнути помилкового спрацьовування пристрою ТК в наступних НУП.


 

При наступному короткочасному перериванні сигналу керування спрацьовує пристрій ТК у НУПЗ і т.д. Число посилок сигналу з частотою 76 кГц і, отже, номер контрольованої ділянки реєструються лічильником (Сч) на ОУП. Після припинення опитування ГУС на ОУП виключаються і відбувається скидання УУ на всіх НУП у вихідний стан. Аналогічно здійснюється контроль лінійного тракту в протилежному напрямку.

При відкриванні кришки люка на НУП або попадання води спрацьовує датчик і в бік одного з ОУП подається сигнал повідомлення з частотою f=4820±5 кГц, причому кожному НУП відповідає своя частота повідомлення. Технічний персонал ЛАЦ, одержавши сигнал повідомлення, може визначити номер НУП двома способами:

1. Реалізацією алгоритму опитування НУП, описаного вище. В результаті ПРМ ОУП буде фіксувати спочатку наявність сигналів повідомлення від опитуваного НУП і того НУП, де спрацював датчик. Отже, рівень прийнятого сигналу з частотою f«4820 кГц виявляється завищеним. Коли ж опитування дійде до НУП, що шукається, то рівень сигналу повідомлення стане нормальним, тому що в схемі буде працювати тільки один генератор повідомлення на шуканому НУП.

2. За допомогою селективного показника рівня зі смугою пропускання д f«200 Гц, що дозволяє визначити частоту прийнятого сигналу і, отже, номер відповідного НУП.



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 312;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.