Класифікація флотаційних машин
Ефективність флотаційного процесу багато в чому залежить від досконалості конструкцій машин і апаратів, у яких він здійснюється. З урахуванням особливостей флотації вугілля флотаційні машини повинні забезпечувати:
інтенсивне і рівномірне перемішування пульпи, щоб усі мінеральні частки в робочій зоні машини знаходилися в зваженому стані;
достатню аерацію (насичення) пульпи дрібними бульками повітря;
диспергування (здрібнювання) повітряних бульок із метою створення максимальної поверхні для прилипання часток;
створення спокійної зони для спливання мінералізованих бульок на поверхню пульпи й утворення стійкої піни;
безупинне зняття всього прошарку піни, що утворилася, без захоплення нижчерозташованого прошарку пульпи;
безупинне видалення частини пульпи, що незфлотувалося;
безперервність дії;
зручність для ремонту й обслуговування;
мінімальна питома витрата електроенергії.
По засобу аерації пульпи флотаційні машини поділяють на:
механічні, у яких аерація і перемішування пульпи здійснюються імпелерами, ежекторами і насосами, що засмоктують повітря з атмосфери;
пневматичні, у яких аерація пульпи здійснюється безпосереднім запровадженням стиснутого повітря в пульпу за допомогою різноманітних механізмів (повітродувки, компресора);
пневмомеханічні (комбіновані), у яких аерація пульпи здійснюється механічним перемішуванням за допомогою імпелера й одночасної додаткової подачі повітря під тиском.
По характеру прямування пульпи флотаційні машини поділяють на:
камерні, у яких прямування пульпи відбувається послідовно з камери в камеру через переливні кишені (рис. 14-17, а);
прямоточні, у яких пульпа переходить із камери в камеру самопливом через отвори в перегородках (рис. 14-17, б);
комбіновані, що складаються з двокамерних секцій. Перша камера кожної секції працює як у камерній машині, друга, як у прямоточній (рис. 14-17, г).
У практиці флотації вугілля найбільше широке застосування одержали механічні флотаційні машини - камерні, прямоточні і комбіновані.
Рис. 14‑17 – Схема механічних флотаційних машин
Флотаційні машини
В даний час постарілі типи механічних машин ФМУ40, ФМУ50, ФМУ50М, ФЛ7, ФМУ63, МФУ2-63, установлених раніше на збагачувальних фабриках, заміняються новою моделлю флотаційних машин МФУ6 і МФУ12.
Переваги флотаційних машин типу МФУ - висока продуктивність, поліпшений гідроаеродинамічний режим, прямоточне прямування пульпи в камері, що знижує витрати електроенергії.
Схеми флотації
Вибір раціональної технологічної схеми флотації залежить від таких чинників: вимог до якості продуктів флотації; зольності і ступеня метаморфізму вихідного вугілля, його гранулометричного складу, утримання проміжних фракцій, наявності розмокаємих порід і глини, петрографічного складу, флотаційної активності; характеристик флотаційних машин; продуктивності флотаційного відділення, техніко-економічних показників і ін.
Можливість одержання при флотації вугілля продуктів кондиційної якості в один прийом дозволяє застосовувати одностадійну пряму схему флотації (рис. 14-18, а). При такій схемі пінний продукт усіх камер (основної флотації) об'єднують у загальний концентрат, а відходи видаляють з останньої камери. Прості (прямі) схеми звичайно застосовують при зольності живлення не більш 20% і флотації розведених пульп.
Рис. 14‑18 – Технологічні схеми флотації вугілля:
а – пряма; б – з перечищуванням концентрату останніх камер; в – з перечищуванням концентрату основної флотації; 1 – 6 – флотаційні камери
Флотації шламів підвищеної зольності потребує застосування більш складних схем або простих схем із розведенням пульпи, що технологічно майже рівнозначно. Застосовують схеми з перечисткою концентрату в різноманітних варіантах. На рис. 14-18, б показана найбільше поширена схема флотації з перечисткою пінного продукту останніх камер машини в однієї з перших камер цієї ж машини.
Перечистна флотація дозволяє поліпшити якість концентрату. Проте застосування схем із декількома операціями в одній машині знижує її продуктивність.
Іноді при флотації дуже зольних і важкозбагатимих шламів необхідна перечистка всього пінного продукту. При великому обсязі концентрату його перечищають у самостійній машині (рис. 14-18, в).
Схеми з очисною флотацією, коли відходи основної флотації піддають перезбагаченню з метою зниження втрат цінних компонентів, при збагаченні вугілля не застосовують.
Дата добавления: 2021-07-22; просмотров: 400;