Комбіновані системи розробки


Комбінованими називаються системи, які містять у собі комбінації елементів і ознак суцільної і стовпової систем розробки. Метою такої комбінації є прагнення використовувати переваги як суцільних, так і стовпових систем розробки, і усунути або згладити деякі з недоліків, які їм властиві.

Розрізнюють два види комбінованих систем розробки: суцільна з стовповою і стовпова з суцільною. Критерієм віднесення до того, чи іншого виду систем служить ознака розташування і підтримання виймальних виробок, причому, визначальною є транспортна виробка.

При комбінованій системі розробки суцільної з стовповою (рис. 7.8) транспортна виробка проводиться у межах виїмкової ділянки одночасно з ведінням очисних робіт. Вентиляційна – заздалегідь проведена (повторно використовується транспортна виробка раніш відробленого виїмкового поля) та гаситься по мірі просування очисних робіт, як при стовповій системі розробки. Гідність такої комбінації – зменшення витрат на проведення виїмкових штреків та зниження витрат на підтримання вентиляційної виробки (штреку).

Рис. 7‑8 – Комбінована система розробки суцільна із стовповою

1 – бремсберг, 2 – людський хідник, 3 – вантажний хідник, 4 – транспортний штрек, 5 – вентиляційний штрек, 6 – фланговий польовий вентиляційний хідник.

При комбінованій системі розробки стовпової з суцільною (рис. 7.9) до початку очисних робіт обидва штреки проведені заздалегідь (ознака стовпової системи розробки). Частина транспортного штреку, яка використовується для відводу вихідного струменю повітря підтримується у виробленому просторі і піддається впливу очисних робіт. Мета такої комбінації – використання переваги стовпової системи розробки для підтримання транспортного штреку у масиві, повторне використання транспортної виробки у якості вентиляційної та значне покращення умов провітрювання, які дозволяють збільшити навантаження на очисний вибій по газовому фактору.

Рис. 7‑9 – Комбінована система розробки стовпова із суцільною

1 – бремсберг, 2 – людський хідник, 3 – вантажний хідник, 4 – транспортний штрек, 5 – повітряподавальний штрек, 6 – вентиляційний штрек, 7 – фланговий пластовий вентиляційний хідник.

 

 



Дата добавления: 2021-07-22; просмотров: 407;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.