ОСНОВИ БУРОВОЇ УСТАНОВКИ БУ 5000/320 ЭУК-Я

Бурова установка призначена для буріння свердловин кущовим методом, тому основи мають деякі особливості порівняно з основами для стаціонарних бурових установок. По-перше, основи розміщені у вигляді ешелона і з’єднані між собою. По-друге, вони встановлюються на спеціальних напрямних із рейками, а самі основи обладнані колесами або роликами. Пересування в межах куща здійснюється двома гідро-циліндрами. Основи скомпоновані для крупноблокового транспортування з установленим на них обладнанням. Складаються основи із наступних основних блоків:

- прийомний місток;

- вежо-лебідковий блок;

- блок проміжних ємностей;

- блок прийомних ємностей;

- насосний блок;

- блок обладнання для цементування;

- компресорний блок;

- тиристорний блок;

- блок розподільного пристрою;

- напрямні.

Прийомний місток (рисунок 25) складається із трьох основних несучих балок із колесами, які встановлюються на рейки балок напрямних. Несучі балки обладнані кронштейнами під ваговози для транспортування містка крупним блоком. На балки встановлені п’ять рам, на яких складуються бурильні або обсадні труби. Крім того, на рамах встановлюються два консольно-поворотних крани. Рама жолоба одним кінцем опирається на центральну раму прийомного містка, а другим на центральну раму ротора і служить для подачі бурильних, обсадних труб на бурову площадку. На протилежний кінець центральної рами прийомного містка опирається похила рама, яка служить для піднімання вантажів із землі за допомогою допоміжної лебідки. Прийомний місток двома тягами зв’язаний із вежо-лебідковим блоком для сумісного пересування в межах куща. По периметру прийомного містка встановлені огородження. Для обслуговування консольно-поворотних кранів використовуються спеціаль-ні стійки із драбинами.

 

 

Рисунок 25 – Прийомний місток бурової установки БУ-5000/320 ЭУК-Я

 

Основа вежо-лебідкового блока (рисунок 26) складається із декількох вузлів, які виконані в модульному виконанні, наприклад, модуль ротора із приводом, модуль допоміжної лебідки, модуль управління. Ці модулі вкомплектовані відповідним обладнанням, яке змонтоване на зварній рамі на заводі-виготовнику. Три модулі утворюють бурову площадку, тобто верхній ярус основи.

Нижній ярус основи складається із двох основних несучих рам, що зв’язані між собою рамою, балками і фермами, на які опирається бурова площадка.

 

Рисунок 26 – Основа вишко-лебідкового блока БУ-5000/320 ЭУК – Я

 

Основи проміжних, прийомних ємностей, а також насосного блока конструктивно виконані однаково (рисунок 27). Усі вказані основи складаються із основних несучих балок із колесами і кронштейнами під ваговози для крупноблокового перевезення із куща на кущ. На несучі балки встановлені рами, на які монтується відповідне обладнання. В цілому кожна основа колесами встановлюється на рейки балок напрямних.

Основи обладнання для цементування, компресорного, тиристорного, розподільного пристроїв конструктивно виконані однаково і складаються з основних несучих рам із колесами й площадками для обслуговування обладнання. Оскільки вказані блоки не забезпечуються спеціальними укриттями, тому вони обладнані перилами. В цілому кожна основа колесами встановлюється на рейки балок напрямних. Транспортування крупними блоками не передбачено.

 

Рисунок 27 – Основа проміжних ємностей БУ-5000/320 ЭУК – Я

 

Напрямні в зборі (рисунок 28) являють собою два ряди балок коробчастого перерізу, які з’єднані між собою болтовими з’єднаннями. По осі кожної балки є балки двотаврового перерізу із боковими отворами із кроком 1,5 м для кріплення захвату циліндра переміщення і з отворами на верхній площині для кріплення рейок. Із метою забезпечення розміру між головками рейок ряди балок з’єднані між собою тягами.

Конструкція напрямних дозволяє переміщувати бурову установку в межах куща практично із необмеженою кількістю свердловин, для чого балки напрямних переставляються по напряму руху.

 Дата добавления: 2016-11-29; просмотров: 2081; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.018 сек.