ПРИЗНАЧЕННЯ І ТИПИ ОСНОВ, ЇХ КОНСТРУКЦІЯ

Основи призначені для установлення на них обладнання. Вони мають забезпечити зручну експлуатацію цього обладнання, а також його транспортування без демонтажу на нову точку. Комплекс механізмів БУ займає значну площу і встановлюється на різних висотних відмітках, які досягають 8-10 м. Для скорочення термінів спорудження бурової та спрощення монтажу, демонтажу і транспортування необхідно все обладнання установки, в тому числі й вежу, змонтувати на таких металоконструкціях, які дозволяли б із найменшими затратами перевезти все обладнання на нову точку, змонтувати і почати спорудження нової свердловини.

Залежно від способів монтажу й транспортування розрізняють крупно-блокові та універсальні основи. Останні дозволяють транспорту-вати бурові крупними і дрібними блоками, а також окремими агрегатами.

Залежно від розміщеного обладнання основи поділяються на вежовий, лебідковий, привідний, насосний, енергетичний блоки, блоки цирку-ляційної системи тощо.

Основи вежового блока призначені для сприйняття навантажень від ніг вежі, ротора, підсвічника, ключа АКБ, бурової лебідки та іншого обладнання, від ваги людей, ремонтних матеріалів та вітрових навантажень і передачі їх на фундаменти.

Основи силового блока призначені для розміщення й закріплення на них силових агрегатів, коробки передач, компресорів й іншого допоміжного обладнання. Основи сприймають навантаження від силових агрегатів, обладнання, ваги людей, ремонтних матеріалів і каркаса укриття. Залежності від висоти розміщення бурової лебідки визначається конструкція основи.

Основи БУ являють собою металеві споруди, які складаються з окремих зварних блоків, що стикуються між собою болтами, стяжками й іншими швидко роз’ємними з’єднаннями.

Кількість і розміри блоків визначаються типом БУ, кількістю, габаритними розмірами та масою встановлюваного обладнання. Несучі вузли й секції блоків мають роз’ємні з’єднання і являють собою просторові та плоскі ферми, які зварюються із швелерів, двотаврів, кутників, труб і листової сталі. Для зниження тиску на ґрунт опорні поверхні блоків мають достатню площу. Завдяки цьому значно спрощуються фундаменти для монтажу БУ. Габарити й маса блоків із установленим обладнанням обмежуються питомим навантаженням на ґрунт і вантажопідйомністю ваговозів, які використовуються для переміщення БУ на іншу точку буріння.

Для безпечного обслуговування установок у цілому в склад основ або самостійно передбачені драбини, перехідні та інші площадки, огородження з урахуванням вимог безпеки в нафтовій і газовій промисловості.

 

2. ОСНОВИ БУРОВИХ УСТАНОВОК “УРАЛМАШ 3Д-76 ” І “УРАЛМАШ 4Э-76 ”

Для комплектування бурових установок “Уралмаш 3Д-76” і “Уралмаш 4Э-76” використовуються основи вежо-лебідкового блока ОБ-53М-01 та привідного блока ОБ-53М-02 двох’ярусної й відповідно ОБ-53М1-01 і ОБ-53М1-02 триярусної металоконструкцій. У комплект основи входить також прийомний міст зі стелажами для труб, інструментальні площадки і каркас укриття привідного блока. Верх основ вежо-лебідкового та привідного блока знаходиться на одній висоті й покритий настилами із рифленої сталі, які приварені до металоконструкцій верхнього ярусу.

Основа вежо-лебідкового блока ОБ-53М1-01 (рисунок 6) являє собою триярусну металоконструкцію, яка складається з опорних ферм 3, проміжних ферм 12, на які встановлені права й ліва основні ферми 1 і 2. На кронштейнах основних ферм змонтовано під роторні балки 7, які закріплені між собою болтовим з’єднанням. Основні ферми також з’єднані між собою фермами 4, 5, 6 та 11. На одній із основних ферм розміщено підсвічник 8. Для транспортування основи разом із вежею в ній передбачена установка переднього 10 та бічних кронштейнів 9. У двох’ярусній металоконструкції основи ОБ-53М-01 відсутні проміжні ферми.

Основа силового блока ОБ-53М-02 бурових установок “Уралмаш 3Д-76” і “Уралмаш 4Э-76” (рисунок 7) складається з опорної ферми 3, на яку встановлюється основна ферма 1. На основну ферму кріпляться поперечні балки 4, 5, 6, 7, 8, 9, поверх яких установлюються поздовжні балки 10, 11, 12, 13 та рама під компресор 14.

 

Рисунок 6 – Основа вежо-лебідкового блока ОБ-53М1-01:

1 – ферма основна ліва; 2 – ферма основна права; 3 – ферма опорна; 4 – ферма центральна; 5, 6, 11 – ферма з’єднувальна; 7 – балка підроторна; 8 – підсвічник; 9 – кронштейн бічний; 10 – кронштейн передній; 12 – ферма проміжна; 13 – огородження

 

Для надання жорсткості конструкції поперечні балки з’єднані з основною фермою підкосами 15. Основа комплектується бічними кронштейнами 17, які служать опорними елементами при транспортуванні основ з обладнанням на ваговозах. У передній частині основи встановлена кульова опора 18 під ваговоз, яка пов’язана з основою підкосами 16.

 

Рисунок 7 – Основа силового блока ОБ-53М-02:

1 – ферма основна; 2 – настил; 3 – ферма опорна; 4, 5, 6, 7, 8, 9 – балка поперечна; 10, 11, 12 – балка поздовжня; 13 – балка; 14 – рама під компресор; 15, 16 – підкіс; 17 – кронштейн бічний; 18 – опора кульова

 

Основа силового блока ОБ-53М1-02 (рисунок 8) є модернізацією основи ОБ-53М-02 і відрізняється наявністю проміжної ферми 2, яка кріпиться до опорної 3 та основної 1 ферм хомутами.

 

Рисунок 8 – Основа силового блока ОБ-53М1-02:

1 – ферма основна; 2 – ферма проміжна; 3 – ферма опорна; 4, 5, 6, 7, 8, 9 – балка поперечна; 10, 11, 12 – балка поздовжня; 13 – балка; 14 – рама під компресор; 15, 16 – підкіс; 17 – кронштейн бічний; 18 – опора кульова; 19 – настил

 

 

3. ОСНОВИ БУРОВИХ УСТАНОВОК “УРАЛМАШ 3Д-86 ” І “УРАЛМАШ 4Э-86 ”

Основа вежового блока бурових установок “Уралмаш 3Д-86” і “Уралмаш 4Э-86” (рисунок 9) складається з опорних ферм 1, проміжних балок 3, на які встановлюються підвежові ферми 2. На кронштейни підвишкових ферм установлюється підроторна рама. Підвежові ферми з’єднані між собою поперечними фермами. На поперечні ферми та поздовжні балки підроторної рами монтується площадка 4 та рама 6. Для обслуговування ротора в середині основи вишкового блока передбачено площадку обслуговування 5.

Рисунок 9 – Основа вишкового блока бурових установок “Уралмаш 3Д-86” і “Уралмаш 4Э-86”:

1 – ферма опорна; 2 – ферма підвежова; 3 – балка проміжна; 4 – площадка; 5 – площадка обслуговування; 6 – рама центральна

Основа силового блока бурової установки “Уралмаш 3Д-86” (рисунок 10) на відміну від силового блока бурової установки “Уралмаш 3Д-76” має спрощену конструкцію, яка зумовлена нижнім розміщенням бурової лебідки.

 

Рисунок 10 – Основа силового блока бурової установки “Уралмаш 3Д-86”:

1 – рама основна; 2 – рама під силовий агрегат із коробкою передач; 3 – рама під двохшківний силовий агрегат; 4 – підкіс; 5 – рама під компресор; 6 – кронштейн поворотний для установки ваговоза; 7 – кронштейн для установлення ваговоза; 8 – сходи

 

Основа складається з основної рами 1, на яку встановлюються рами під силовий агрегат із коробкою передач 2, під двошківний силовий агрегат 3 та під компресор 5. Рами кріпляться до основної рами болтовим з’єднанням. Консольні частини балок рам 2 і 3 з’єднують із полозами основні рами 1 регульованими підкосами 4. На основній рамі встановлені кронштейни 6 і 7 для транспортування на ваговозах. Для транспортування волоком та для підняття основи краном основна рама забезпечена “кнехтами”.

Основа лебідкового блока бурової установки “Уралмаш 3Д-86” (рисунок 11) призначена для розміщення і закріплення на ній бурової лебідки, агрегату трансмісії ротора й іншого обладнання.

Основа складається з основної рами 1, на яку встановлюються рама під лебідку 2 та площадку обслуговування 3, і закріплюються до неї болтовими з’єднаннями. До рами під лебідку та площадки обслуговування закріплені відкидні щити 4. В основній рамі установлені передня 5 і задні 6 опори для установлення ваговозів. Для транспортування основи волоком, а також для підйому її при установленні на ваговози в основній рамі передбачені “кнехти”.

 


Дата добавления: 2016-11-29; просмотров: 2762; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.024 сек.