Термодіффузійнє покриття


Покриття утворюється в результаті дифузії з твердої або газоподібної фази алюмінію (алітірованіє), хрому (термохромування),кремния (термосиліцування) в основний метал (сталь).

Процес проводять при високій температурі, у вакуумі, в нейтральному або відновному середовищі, в атмосфері газоподібного хлора. Вироби поміщають в порошок елементу, що наноситься, або в порошкоподібне з'єднання цього металу, те, що термічно розкладається при температурі нижче за температуру дифузії, або в розплав.

Необхідна умова дифузії - порушення структури металевих грат основного металу. При високій температурі, що наближається до температури плавлення, рухливість металевих іонів настільки велика, що відбувається обмін металів. Товщина покриття визначається температурою і часом проведення процесу.

В результаті дифузії в поверхневому шарі стали утворюються сплави оксидів Al2O3, Cr2O3, SiO2 або подвійних сплавів FeAl2O4, FeCr2O4, FeSiO4 володіючих підвищеними захисними властивостями

 

 

Рис.2 Схема процесу алітування:

I - пекти; 2 - клапан; 3 - реакційна суміш; 4 - залізний ящик; 5- вироби і обумовлюючих значну жаростійкість термодіффузійних покриттів.

Алітоване залізо стійке в парах сірки і сірчистому газі і застосовується для захисту від окислення котельної апаратури, деталей газогенераторів, муфелів і ін. Дифузійне насичення стали алюмінієм - один з найнадійніших способів захисту апаратури від окисляючої дії кисню повітря при підвищених температурах.

5. Метод занурення в розплавлений метал ("гарячий метод ")

Це старий і найпростіший метод нанесення цинку, олова, свинцю на сталеві листи і дріт. "Гарячі" покриття утворюйте при зануренні металу, що захищається, в розплавлений метал покриття. Для розчинення поверхневих оксидів і забезпечення кращого зчеплення покривається метал заздалегідь обробляють флюсом (каніфоль, бура, хлорид цинка)

В даний час метод занурення витісняється іншими, економічнішими методами, наприклад методом гальванічного осадження.

 

Планування

Це – механотермічний метод отримання захисного металевого шару. Покриття утворюється сумісним плющенням, нагріву під тиском двох металів один з яких виконує роль захисного покриття, його товщина 10-20% від товщини основного металу Біметалічні пластини.



Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1182;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.