За економічним змістом об'єкта оподаткування
• Податки на доходи стягуються з доходів фізичних та юридичних осіб. Безпосередніми об'єктами оподаткування є заробітна плата та інші доходи громадян, прибуток або валовий дохід підприємств.
• Податки на споживання сплачуються не при отриманні доходів, а при їх використанні. Вони справляються у формі непрямих податків.
• Податки на майно встановлюються щодо рухомого чи нерухомого майна. На відміну від податків на споживання, які сплачуються тільки один раз - при купівлі, податки на майно стягуються постійно, доки майно перебуває у власності.
За способом стягнення:
• Розкладні податки спочатку встановлюються в загальній сумі відповідно до потреб держави в доходах, потім цю суму розкладають на окремі частини за територіальними одиницями, а на низовому рівні - між платниками. Це історично перша форма стягнення податків.
• Окладні податки передбачають установлення спочатку ставок, а відтак і розміру податку для кожного платника окремо. Загальна величина податку формується як сума платежів окремих платників.
Залежно від рівня державних структур, які встановлюють податки:
1.Загальнодержавні податки встановлюють вищі органи влади, їх стягнення є обов'язковим на всій території країни незалежно від того, до якого бюджету (центрального чи місцевого) вони зараховуються.
Згідно з їх розподілом між ланками бюджетної системи загальнодержавні податки поділяються на три групи:
1. доходи центрального бюджету,
2. доходи місцевих бюджетів
3. доходи, що розподіляються в певних пропорціях між центральним та місцевими бюджетами.
2. Місцеві податки встановлюються місцевими органами влади та управління
Сукупність загальнодержавних та місцевих податків та зборів, що справляються в установленому порядку, становить податкову систему України.
Важливою складовою податкової системи є механізм справляння податків, який наведено на схемі.
Податкова система
Принципи оподаткування:
загальність оподаткування - кожна особа зобов'язана сплачувати податки та збори,
Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 404;