Масові сільськогосподарські вантажі


Засоби механізації, що використовуються для виконання операцій по навантаженню або розвантаженню цих вантажів, можна класифікувати таким чином.

За видом вантажів, що перевозяться, розрізняють навантажувально-розвантажувальні механізми такі, що використовуються при транспортно-технологічному процесі перевезення:

- зернових;

- цукрового буряка;

- картоплі та деяких видів овочей;

- бавовни.

За технологічними ознаками розрізняють:

- сільськогосподарські машини, що сполучають ряд функцій агротехнічного характеру з виконанням навантажувальних операцій (переважно комбайни);

- засоби механізації, що вцілому призначені для виконання навантажувально-розвантажувальних операцій.

Окрім кото, засоби механізації, що використовуються при виконанні перевезень сільськогосподарських вантажів, можуть розділятися і по таким ознакам:

- такі, що використовуються тільки для навантажувальних операцій;

- такі, що використовуються тільки для розвантажувальних операцій;

- такі, що використовуються як при навантаженні, так і при розвантаженні вантажу (зернонавантажувачі, комбайни для збирання цукрового буряка, автомобілерозвантажувачі, і т.і.).

Необхідна кількість навантажувально-розвантажувальних механізмів визначається таким чином:

, / 7 /

де Qп - обсяг годинного вантажообігу пункту навантаження-розвантаження;

Рe - експлуатаційна продуктивність засобу механізації навантажувально-розвантажувальних робіт.

Або ж за формулою:

, / 8 /

де Ае - кількість автомобілів, що працюють на маршруті;

tобс - час на обслуговування автомобіля, год;

tо - час оберту автомобіля, год;

 

Контрольні запитання.

1. Особливостi механiзацii навантажувально-розвантажувальних робiт при перевезеннях масових навальних вантажiв промисловостi та будiвництва.

2. Особливостi механiзацii навантажувально-розвантажувальних робiт при перевезеннях дрібноштучних вантажiв.

3. Особливостi механiзацii навантажувально-розвантажувальних робiт при перевезеннях крупногабаритних та довгомірних вантажiв.

4. Особливостi механiзацii навантажувально-розвантажувальних робiт при перевезеннях масових сільськогосподарських вантажiв.

5. Визначення необхiдноi кiлькостi навантажувально-розвантажувальних механiзмiв.

6. Розрахунок прдуктивностi механiзму циклiчного принципу дiї.

7. Розрахунок продуктивностi механiзмiв безперервного принципу дiї.

8. Розрахунок продуктивностi одноковшових екскаваторiв.

9. Загальна характеристика навантажувально-розвантажувальних механiзмiв, що використовуються при перевезеннях важковагових, великогабаритних, довгомiрних та дрiбноштучних вантажiв.

 

Література.

Дегтерев Г.Н. Организация и механизация погрузо-разгрузочных работ на автомобильном транспорте: Учебное пособие. - 2-е изд., перераб. и доп. - М. Транспорт, 1980. - 264 с.

 

 

ТЕМА 14 “ОРГАНІЗАЦІЯ СУМІСНОЇ РОБОТИ ТРАНСПОРТНИХ ТА НАВАНТАЖУВАЛЬНО_РОЗВАНТАЖУВАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ЯК ЗАДАЧА МАСОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ”

 

ПЛАН

1.1. Замкнена СМО та показники її функціювання.

1.2. Ефективність роботи у СМО.

 

Організація сумісної роботи рухомого складу та навантажувально-розвантажувальних засобів може бути розглянута як задача масового обслуговування. Спільним для таких задач є наявність обслуговуючої системи, яка виконує операції по обслуговуванню (у нашому випадку - це навантажувально-розвантажувальні засоби або пункти, які виконують обслуговування рухомого складу по навантаженню або розвантаженню вантажів), та системи, що обслуговується, в якій виникають вимоги на обслуговування (в нашому випадку - це транспортні засоби, які надходять, та потребують виконання навантажувально-розвантажувальних операцій). Обслуговуюча система та система, що обслуговується, утворюють систему масового обслуговування (СМО).

Послідовність надходження вимог в обслуговуючу систему представляється вхідним потоком вимог. Період часу від початку обслуговування до моменту його закінчення називається часом обслуговування.

Час обслуговування транспортного засобу, як і час його прибуття на пункт обслуговування, в реальних умовах, є величинами випадковими, що залежать від ряду факторів. У результаті простою рухомого складу в очікуванні початку виконання операції навантаження або розвантаження, так само як і простою навантажувально-розвантажувального засобу в очікуванні прибуття рухомого складу для виконання вищезазначених операцій, знижується їх продуктивність. Теорія масового обслуговування дозволяє шляхом розрахунку проектувати режими використання транспортних та навантажувально-розвантажувальних засобів.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1200;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.