Принцип побудови і структура ВІС ОЗП


Вони визначаються основним вузлом ЗП – n´m-матрицею запам'ятовувачів, яку називають накопичувачем інформації. Відомо кілька способів організації запам'ятовувачів у накопичувачі. Залежно від способу звертання WR/RD до запам'ятовувачів розрізняють два найбільш поширених типи організації накопичувачів:

· з однокоординатною (або послівною) вибіркою;

· з двокоординатною вибіркою.

При однокоординатній вибірці реалізується пошук групи запам'ятовувачів за одною адресою, тобто однією шиною ША вибирається тільки одне з усіх n m-розрядне слово. Як показано на рис. 5.3.а, такий накопичувач ОЗП має адресні шини ША1, ША2,..., ШАn , що з'єднані з кожним запам'ятовувачем Зij одноіменного і-го слова, і розрядні шини ШР1, ШР2, ...,ШРm , які з'єднані з одноіменним j-m розрядом усіх її. слів. Крім того, існує ще спільна для всіх n´m. запам'ятовувачів (3nm) шина звертання WR/RD, сигнал на якій визначає режим звертання - запису або зчитування. Отже, при появі на одній з адресних шин ШАi сигналу вибірки і -го слова, наприклад при активному високому рівні. Інформацію з кожного запам'ятовувача Зi1, Зi2,…, Зim i-го рядка (тобто і-го слова) можна зчитувати шляхом активізації розрядних шин ШР1, ШР2, ..., ШРm.

Для запису слова, наприклад, у комірку запам'ятовувачів З21, З22,..., З2m, слід активізувати другий рядок накопичувача, тобто адресну шину ША2, а на всі розрядні шини ШР1, ШР2, ..., ШРm - прикладати значення розрядів (0 або 1) записуваного слова. При цьому на шину WR/RD треба подати сигнал дозволу на запис інформації. Після зчитування записаної інформації на вході розрядних буферів (вихідних підсилювачів ОЗП) з'являються рівні напруг, що відповідають значенням розрядів (0 або 1) зчитаного слова.

Розглянутий тип організації накопичувача інформації має лише одну координату звертання до запам'ятовувачів, а саме - номер рядка накопичувача. Тому для однокоординатного накопичувача досить одного дешифратора адреси. Накопичувач з однокоординатною вибіркою називають ще двовимірним - типу 2D , бо запам'ятовувачі у ньому розташовані на площині.

 

 

Рис. 5.64 Структурні схеми накопичувачів інформації

У структурній схемі накопичувача з двокоординатною вибіркою (рис. 5.3,б) потрібну комірку запам'ятовувача шукають за допомогою двох адресних шин, - горизонтальних (по рядках) ШАХ і вертикальних (по стовпцях) ШАY, і розрядної шини ШР. Накопичувач за такою структурою, має тривимірну будову і складається з m накопичувачів розрядів, кожний з яких містить n запам'ятовувачів. Отже, кожний накопичувач відповідає тільки за один одноіменний розряд всіх n слів, а кожне слово записується, зберігається і зчитується в усіх т. накопичувачах за ідентичною двокоординатною адресою Хi, Yi.

Для запису слова у запам'ятовувач за адресою Хi, Yi. на входи адресних дешифраторів ШАХ і ШАY подаються відповідні коди Хi, Yi, а двійкове значення слова - на спільні розрядні шини ШР1, ШР2, ..., ШРm. Аналогічно здійснюється зчитування записаного слова.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1864;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.