У живородних ссавців сероза стає органом, який забезпечує ембріон поживними речовинами.


У сумчастих це відбувається винятково (або переважно) за рахунок поживної рідини, яка виділяється стінкою матки - маткового молока (суміши секрету маткових залоз, а також лейкоцитів і краплів жиру, які розпалися в порожнині матки). Маткове молоко всмоктується ембріоном за допомогою серози.

У плацентарних ссавців сероза диференціюється у ворсинчатий хоріон.

Амніон. Тільки тварини із клейдоїчними (амніотичними) яйцями пристосувалися до розмноження на суші. Ембріон таких тварин розвивається в амніотичній оболонці (амніоні), заповненою рідиною.

Навколо ембріона піднімається амніотична зморшка, яка включає ектодерму та зовнішній листок мезодерми. Її краю куполоподібно замикаються над ембріоном і зростаються таким чином, що він виявляється оточений двома оболонками (кожна складається з ектодермы та мезодерми), які відділені одна від одної порожниною, яку називають екзоцеломом.

Зовнішня оболонка є хоріоном, внутрішня - амніоном.

Амніон добре розвинений у птахів, плазунів і ссавців.

Амніон заповнений амніотичною рідиною, яка створює водне середовище для зародка амніот. Він виконує функції механічного та частково біологічного захисту, а також захисту зародка від висихання, у птахів бере участь у живленні плода.

Епітелій амніону, обернений у його порожнину, не тільки виділяє навколоплодні води, але і бере участь у їх зворотньому всмоктуванні. В амніотичній рідини підтримується певна концентрація солей.

Алантоїс формується як виріст заднього відділу первинної кишки, який видається в екзоцелом. Він утворений ентодермой та внутрішнім листком несегментованої мезодерми. У птахів він є органом живлення, бере участь в газообміні та виконує роль сечового міхура, оскільки є місцем накопичення продуктів обміну речовин. У ссавців утворює алантохоріон (хоріоалантоїс), який бере участь у формуванні плаценти. Алантоїс прилягає до хоріону своєю зовнішньою стінкою, а судини, які супроводжують його стеблинку, вростають у хоріон і проникають у його ворсинки. Хоріон вступає в тісний зв'язок зі стінкою матки, у яку проникають його ворсинки. У цьому місці материнський організм і відповідна ділянка ембріона утворюють плаценту.

Хоріон, трофобласт і плацента — провізорні органи ссавців. Вони утворилися у зв'язку з переходом тварин до внутрішньоутробного розвитку. Основною їх функцією є зв'язок зародка з материнським організмом, живлення, виділення і газообмін ембріона.

 



Дата добавления: 2020-06-09; просмотров: 381;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.