Воєнізовані гірничорятувальні частини (ВГРЧ )


Дислокація підрозділів ВГРЧ:

- перший загін М.Київ;

- другий загін м. Дніпропетровськ;

- третій загін м. Харків;

- відділення м. Севастополь.

- загін ВГРЧ м. Коростишев, Житомирської обл.

Основне призначення: ведення рятувальних робіт при аваріях на об'єктах підземного будівництва, а також ліквідація наслідків різних видів аварій (пожеж, загазованість, обрушення і т.п. ).

Аварийно-віднобудовні формування, спец. служби центральних та інших органів виконавчої влади (міністерств та комітетів):

- державні аварійно-віднобудовні формування центральних органів виконавчої влади: віднобудовні поїзди Укрзалізниці, державний аварійно-технічний центр Державного департаменту ядерної енергетики та аварійно-рятувальної бригади Департаменту нафтогазової та нафтопереробної промисловості міністерства палива та енергетики. Всього – більше 70 формувань у складі більше 2,5 тис. чоловік;

- державні аварійно-ремонтні бригади у складі підприємств з обслуговування автодоріг, об’єктів електрозв’язку, електроенергетики, трубопровідного транспорту, комунального та водного господарства: аварійно-ремонтні бригади у складі підприємств Міністерства транспорту, Міністерства палива та енергетики, Державного комітету зв’язку та інформатизації, Державного комітету з будівництва та архітектури, Державного комітету житлово-комунального господарства, Державного комітету по водному господарству;

- пожежні поїзди Державної адміністрації залізничного транспорту Міністерства транспорту;

- на базі існуючих спеціалізованих служб і підрозділів (будівельних, медичних, хімічних, ремонтних і ін.) створюються захисні спеціалізовані формування для невідкладних робіт у процесі реагування на НС. Ці формування проходять спеціальне навчання й періодично залучаються до практичного відпрацьовування дій разом із силами постійної готовності.

Формування особливого періоду(до 2004 року – невоєнізовані формування ЦО) – складова частина сил цивільного захисту. Загальна кількість формувань та їх чисельність визначаються на підставі “Методики розрахунків щодо потреби невоєнізованих формувань ЦО» з урахуванням характеру та обсягів завдань ЦО у воєнний час, наявності людських ресурсів, необхідних фахівців, техніки, матеріальних засобів. Базою створення формувань особливого періоду є підприємства, установи і організації не залежно від форм власності.

До формувань особливого періодузараховуються працездатні громадяни України, за винятком жінок, які мають дітей віком до 8 років, жінок з медичною освітою, які мають дітей до 3 років, та осіб, які мають мобілізаційні розпорядження.

За призначенням формування особливого періоду можуть бути загального призначення, та формуваннями служб (забезпечення), за підпорядкованістю – територіальні та об’єктові.

Формування загального призначення створюються в адміністративно-територіальних одиницях, на об’єктах господарської діяльності і призначені для пошуку та рятування постраждалих у районах надзвичайних ситуацій, надання їм першої медичної допомоги, проведення невідкладних робіт, що сприяють рятуванню людей, захисту їхнього життя і здоров’я в особливий період.

Формування особливого періоду - це групи робітників і службовців, об'єднані в окремі підрозділи (команди, дружини тощо) і оснащені спеціальною технікою та майном, які створюється на об'єкті господарчої діяльності без звільнення робітників від основної роботи і призначені для пошуку і рятування постраждалих в осередках ураження, надання їм до лікарської допомоги, проведення невідкладних робіт, необхідних для рятування людей, захисту їхнього життя і здоров'я.

Для забезпечення заходів з цивільної оборони, захисту населення і місцевості від наслідків надзвичайних ситуацій та проведення спеціальних робіт у міністерствах, інших центральних органах виконавчої в лади, місцевих державних адміністраціях, на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності і підпорядкування, створюються спеціалізовані служби цивільної оборони: енергетики, захисту сільськогосподарських тварин і рослин, інженерні, комунально-технічні, матеріального забезпечення, медичні, оповіщення і зв’язку, протипожежні, торгівлі і харчування, технічні, транспортного забезпечення та інші. Для проведення евакуаційних заходів в умовах надзвичайних ситуацій на базі місцевих державних адміністрацій створюються евакуаційні комісії.

Організаційні засади й створення служб цивільної оборони та евакуаційних органів, їх завдання, функції і повноваження визначаються у Положенні про Цивільну оборону України.

Об'єктові формування особливого періоду створюються на об'єктах, що продовжуватимуть свою діяльність у воєнний час, підпорядковуються начальникам Цивільної оборони цих об'єктів і використовуються, як правило, на підприємствах, на базі яких вони створені. За рішенням Уряду АР Крим, місцевих органів державної виконавчої влади, виконавчих комітетів Рад вони можуть залучатися для проведення рятувальних робіт на інших об'єктах.

Основними формуваннями особливого періоду на промислових підприємствах є формування загального призначення. Вони, як правило, створюються на базі допоміжних обслуговуючих цехів (виробничих дільниць), робота яких суттєво не впливає на функціонування об'єкту, а також поза його межами, в зоні можливого впливу вражаючих факторів, які виникли при аварії, на цьому об'єкті або при його зруйнуванні засобами ураження.

Об'єктові формування забезпечення дій в особливого періоду створюються на базі служб або структурних підрозділів, виробнича діяльність яких найбільш відповідає характеру завдань цих формувань.

В залежності від обсягу завдань Цивільної оборони, наявності відповідних фахівців, техніки та майна, невоєнізовані формування забезпечення на об'єкті можуть створюватись як окремі підрозділи, або відповідні фахівці (групи фахівців) включаються до складу основного формування особливого періоду.

На об'єктах господарчої діяльності з чисельністю працюючих до 100 осіб, школах, професійно-технічних училищах, вищих та середніх навчальних закладах формування особливого періоду загального призначення не створюються.

Об'єкти, які продовжуватимуть виробничу діяльність у воєнний час і не мають матеріальних та людських ресурсів для створення власних формувань особливого періоду, прикриваються згідно з планами Цивільної оборони, територіальними формуваннями особливого періоду.

На об'єктах лісового господарства, незалежно від їх відомчої приналежності, у лісозаготівельних та інших організаціях, які мають об'єкти у лісі або виконують роботи, пов'язані з веденням лісового господарства, створюються лісо пожежні формування (команди, відділення) особливого періоду.

Лісо пожежні команди (відділення) створюються на базі штатних пожежних команд і добровільних пожежних дружин підприємств, колгоспів і населених пунктів, які розташовані у лісових масивах або поблизу них.

На вугільних, сланцевих та інших шахтах формування особливого періоду створюються з метою вирішення завдань Цивільної оборони на поверхні. Вони комплектуються робітниками та службовцями наземного комплексу.

В установах і на об'єктах водного транспорту додатково створюються річкові (морські) аварійно-рятувальні загони (групи), які призначені для ведення рятувальних та інших невідкладних робіт у акваторіях, водних шляхах та прибережних об'єктах.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 271;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.