Мета та завдання РЕБ в ПС ЗС України


Радіоелектронна боротьба в Повітряних Силах спрямована на досягнення найбільш ефективного застосування своїх військ (сил) та зброї і зниження ефективності дій повітряного противника. РЕБ в операціях (бойових діях) Повітряних Сил організується і ведеться з метою:

- дезорганізації систем управління військами і зброєю ППО та повітряного нападу противника;

- забезпечення стійкого управління своїми військами і зброєю в умовах ведення двобічної радіоелектронної боротьби;

- зниження ефективності ведення противником розвідки з використанням різноманітних технічних засобів розвідки (ТЗР).

Відповідно до частин, підрозділів, бойових розрахунків цілі РЕБ конкретизуються з урахуванням ряду факторів, основними з яких можуть бути: завдання, що вирішуються; стан та можливості сил і засобів ППО противника, його засобів розвідки і РЕБ; склад та можливості своїх сил і засобів РЕБ, а також систем управління своїми військами (силами) і зброєю та ін.

Так, РЕБ в з’єднаннях та частинах радіотехнічних військ організується і провадиться з метою забезпечення стійкого функціонування своїх систем і засобів управління з’єднаннями, підрозділами і зброєю, а також зниження ефективності застосування повітряним противником бортової зброї і засобів технічної розвідки.

Досягнення мети РЕБ здійснюється шляхом вирішення наступних завдань:

- ураження і виводу з ладу повітряних пунктів управління засобами повітряного нападу, літаків (вертольотів) та безпілотних літальних апаратів розвідки і РЕБ противника вогнем зенітних ракетних систем та комплексів, зенітних артилерійських засобів і винищувальної авіації;

- радіоелектронне подавлення радіоелектронних засобів розвідки, управління зброєю, зв’язку та радіонавігаційних систем повітряного противника;

- організація та проведення заходів щодо радіоелектронного захисту своїх систем і засобів управління військами (силами) і зброєю та ведення контролю за їх виконанням;

- забезпечення електромагнітної сумісності своїх радіоелектронних систем і засобів.

Мета і завдання РЕБ в операціях (бойових діях) Повітряних Сил досягаються та вирішуються шляхом використання різноманітних форм та способів застосування усіх сил і засобів які є в розпорядженні командира.

Під формою РЕБ розуміють організацію застосування сил і засобів РЕБ по єдиному задуму і плану для досягнення визначеної мети радіоелектронної боротьби в умовах обстановки, що складається.

В теперішній час до основних форм РЕБ можна віднести: радіоелектронний вплив (окремий, періодичний, систематичний); радіоелектронний удар; радіоелектронно-вогневий вплив; стримування радіоелектронних впливів противника (радіоелектронний захист); маневр радіоелектронними засобами та режимами їхньої роботи; радіоелектронно-вогневий бій; систематичні дії з РЕБ; радіоелектронне блокування.

Радіоелектронний вплив – форма дій

· радіоелектронними перешкодами на радіоелектронні системи і засоби управління військами і зброєю;

· уведення самонавідних та керованих засобів ураження від об’єктів, які прикриваються;

· зміни умов розповсюдження електромагнітних хвиль і радіолокаційної контрастності місцевості,

які здійснюються силами та засобами РЕБ по єдиному замислу і плану відповідно з поточною радіоелектронною обстановкою.

Радіоелектронно-вогневий вплив - форма комплексної дії радіоелектронними перешкодами на радіоелектронні засоби управління військами і зброєю, їх вогневе ураження самонавідною зброєю, які проводяться різнорідними силами та засобами по єдиному замислу і плану відповідно до поточної обстановки з метою вирішення завдань дезорганізації управління противника на окремому напрямку.

Радіоелектронний удар – особлива форма відносно короткочасної потужної комплексної дії (впливу) різноманітних засобів радіоелектронної боротьби на радіоелектронний об’єкт противника шляхом застосування радіоелектронних перешкод у встановлений термін.

 

Таким чином, у даний час радіоелектронна боротьба є одним з найважливіших видів оперативного (бойового) забезпечення. Від того, як воно організується і ведеться у великому ступені залежить хід і результат операції (бойових дій).

Уміння організовувати і вести РЕБ у ході бойових дій є прямим обов'язком командирів, штабів усіх ступенів і посадових осіб, діяльність яких зв'язана з розробкою, модернізацією різних РЕСЗ і їхнього застосування по призначенню.

 



Дата добавления: 2016-09-26; просмотров: 3551;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.