Повноваження Держекспортконтролю

Законом “про експортний контроль” встановлено право Держекспортконтролю, крім накладання штрафів, застосовувати до суб’єктів таки додаткові санкції:

скасування дії відповідно дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката, який Держекспортконтроль надав суб’єкту, що допустив правопорушення;

зупинення дії відповідно дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката, які Держекспортконтроль надав суб’єкту, що допустив правопорушення;

скасування реєстрації суб’єкта-порушника в Держекспортконтролі як суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів.

Скасування дії відповідно дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката є фактом офіційного визнання їх нечинними, тобто такими, на підставі яких не може здійснюватись діяльність з міжнародної передачі товарів.

Зупинення дії відповідно дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката, не є фактом офіційного визнання їх нечинними. Зупинення дії зазначених документів здійснюється Держекспортконтролем лише на час проведення додаткової експертизи чи на час усунення суб’єктом порушень, що стали приводом для зупинення. Після усунення суб’єктом порушень, що стали приводом для зупинення, дія зазначених документів поновлюється, а у випадку, коли порушення не усунені – приймається рішення про скасування дії таких документів.

Скасовування реєстрації суб’єкта в Держекспортконтролі як суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів, здійснюється у порядку, передбаченому в Інструкції про реєстрацію в Держекспортконтролі України суб’єктів підприємницької діяльності як суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів, затвердженій наказом Держекспортконтролю від 27.04.09 № 31, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.09 за № 637/16653.

Першим етапом скасування реєстрації суб’єкта є тимчасове припинення дії посвідчення про реєстрацію, а у разі, якщо суб’єкт не усунув факти, які призвели до тимчасового припинення дії посвідчення, таке посвідчення, а значить і реєстрація суб’єкта, скасовується. Суб’єкт, дію реєстрації якого було скасовано, має право звернутися із заявою про поновлення її дії посвідчення тільки в разі усунення причин, що призвели до тимчасового припинення реєстрації.

Скасовування реєстрації суб’єкта в Держекспортконтролі як суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів має своїм наслідком неможливість продовження цим суб’єктом здійснення такої діяльності, а також неможливість його наступного звернення за отриманням дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката. Крім того, таке скасування автоматично тягне за собою скасування всіх виданих суб’єкту дозвільних документів, навіть якщо про це не зазначено в рішенні про скасування реєстрації.

На відміну від накладання штрафів, Законом не передбачено, у якому саме випадку правопорушення Держекспортконтроль може застосовувати скасування або зупинення дії відповідно дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката, або скасування його реєстрації в цьому органі як суб’єкта здійснення міжнародних передач товарів. Виходячи з цього, ці заходи застосовуються Держекспортконтролем, відповідно до фактичних обставин порушення суб’єктом законодавства, характеру допущеного ним порушення, з врахуванням можливих наслідків цього порушення, особи порушника (наприклад, порушення законодавства ним допускається повторно).

Рішення Держекспортконтролю про скасування або зупинення дії дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката або скасування реєстрації суб’єкта, є правозастосовним актом, який юридично констатує, що конкретна юридична особа допустила конкретне правопорушення, а також встановлює новий юридичний обов’язок суб’єкта щодо припинення діяльності, на яку було надано дозвіл, висновок, міжнародний імпортний сертифікат або посвідчення про реєстрацію суб’єкта. Таке рішення Держекспортконтролю може бути оскаржено в суді.


Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1412; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.018 сек.