Розробка завдань для сумiжних вiддiлiв i спецiальностей
Існує певна технологічна послідовність роботи над проектом (робочим проектом), яка включає такі етапи:
1. Організаційний або підготовчий;
2. Розроблення основних положень та визначення об’єму проекту; складання кошторисів на проектно-вишукувальні роботи;
3. Робота над проектом у виробничих відділах та оформлення проекту до відправлення;
4. Узгодження із зацікавленними організаціями, експертиза та затвердження проекту.
Розглянемо ці етапи більш детально.
1. Видається наказ по установі про призначення головного інженера проекту. Вивчаються архівні матеріали аналогічних проектів та інші документи, необхідні для проектування. Головний інженер проекту з групою проектувальників виїзджають на місце будівництва, що передбачається, ознайомлюються з умовами розташування майбутнього об’єкту, беруть участь в розробці завдання на проектування та отримують його затвердженим у встановленному порядку. Видається завдання вишукувачам на виконання вишукувань, які необхідні для розроблення проекту, та виробничим відділам – на визначення проектних об'ємів робіт (для складання кошторисів на проектно-вишукувальні роботи.)
2. Головний інженер проекту разом з технічним відділом скликає нараду начальників виробничих відділів, на якій розглядають основні початкові положення проекту, розглядається можливість застосування типових проектів або використання раніше виконаних аналогічних проектів для окремих об'єктів. Потім разом з головними спеціалістами технічного відділу складаються “Основні положення на розроблення проекту”, в яких повинні бути відображені: склад підприємства за основним виробництвом, компоновочні рішення технології виробництва в основних корпусах за заданою програмою, підрахунок кількості робітників по основному виробництву та кількість додаткових робочих, підрахунок площ допоміжного виробництва, схема генерального плану з розміщенням об'єктів, умови забезпечення підприємства теплом, паром, водою, стиснутим повітрям, киснем тощо, а також забезпечення залізничним та автомобільним транспортом, необхідними витратами на житлові, культурні та побутові умови.
Основні положення, які складаються приблизно з двох десятків текстових сторінок, повинні закінчуватись порахованими техніко-економічними показниками. Ці положення повинні розглядатись на технічній раді проектної організації та після затвердження направлятися у виробничі відділи, які приймають участь в розробленні проекту. Потім складаються кошториси проектно-вишукувальних робіт, оформлюється договір із замовником на виконання проекту, складається технологічний графік з ув'язкою всіх строків виконання проекту.
3 Виробничі відділи працюють над проектом; вибирають технічно передові та економічно ефективні варіанти при виконанні відповідних частин проекту; встановлюють можливість використання типових проектів в цілому по об'єкту або окремих типових чи повторно використовуємих рішень. Після закінчення проекту відділи складають пояснювальну записку по кожній частині проекту. Головний інженер проекту складає загальну частину пояснювальної записки та здає матеріали всього комплексу проекту на оформлення.
4 Проект узгоджується із зацікавленими організаціями, потім виконується його захист перед експертизою, вносяться необхідні виправлення в строки, встановлені державною експертизою та затверджуючою інстанцією.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1637;