Розробка завдань для сумiжних вiддiлiв i спецiальностей


 

Існує певна технологічна послідовність роботи над проектом (робочим проек­том), яка включає такі етапи:

1. Організаційний або підготовчий;

2. Розроблення основних положень та визначення об’єму проекту; складання кошторисів на проектно-вишукувальні роботи;

3. Робота над проектом у виробничих відділах та оформлення проекту до відправлення;

4. Узгодження із зацікавленними організаціями, експертиза та затвердження про­екту.

Розглянемо ці етапи більш детально.

1. Видається наказ по установі про призначення головного інженера проекту. Вивчаються архівні матеріали аналогічних проектів та інші документи, необхідні для проектування. Головний інженер проекту з групою проектувальників виїзджають на міс­це будівництва, що передбачається, ознайомлюються з умовами розташування май­­­бутнього об’єкту, беруть участь в розробці завдання на проектування та отриму­ють його затвердженим у встановленному порядку. Видається завдання вишукувачам на виконання вишукувань, які необхідні для розроблення проекту, та виробничим від­ді­лам – на визначення проектних об'ємів робіт (для складання кошторисів на проект­но-вишукувальні роботи.)

2. Головний інженер проекту разом з технічним відділом скликає нараду на­чаль­ників виробничих відділів, на якій розглядають основні початкові положення про­екту, розглядається можливість застосування типових проектів або використання раніше виконаних аналогічних проектів для окремих об'єктів. Потім разом з голов­ними спеціалістами технічного відділу складаються “Основні положення на роз­роб­лен­ня проекту”, в яких повинні бути відображені: склад підприємства за основним ви­­робництвом, компоновочні рішення технології виробництва в основних корпусах за заданою програмою, підрахунок кількості робітників по основному виробництву та кількість додаткових робочих, підрахунок площ допоміжного виробництва, схема ге­не­рального плану з розміщенням об'єктів, умови забезпечення підприємства теплом, па­ром, водою, стиснутим повітрям, киснем тощо, а також забезпечення залізничним та автомобільним транспортом, необхідними витратами на житлові, культурні та по­бу­тові умови.

Основні положення, які складаються приблизно з двох десятків текстових сто­рі­нок, повинні закінчуватись порахованими техніко-економічними показниками. Ці по­ложення повинні розглядатись на технічній раді проектної організації та після за­тверд­ження направлятися у виробничі відділи, які приймають участь в розробленні про­екту. Потім складаються кошториси проектно-вишукувальних робіт, оформлю­єть­ся договір із замовником на виконання проекту, складається технологічний графік з ув'язкою всіх строків виконання проекту.

3 Виробничі відділи працюють над проектом; вибирають технічно передові та еко­номічно ефективні варіанти при виконанні відповідних частин проекту; вста­нов­люють можливість використання типових проектів в цілому по об'єкту або окремих типових чи повторно використовуємих рішень. Після закінчення проекту відділи скла­дають пояснювальну записку по кожній частині проекту. Головний інженер про­ек­ту складає загальну частину пояснювальної записки та здає матеріали всього ком­п­лексу проекту на оформлення.

4 Проект узгоджується із зацікавленими організаціями, потім виконується його захист перед експертизою, вносяться необхідні виправлення в строки, встановлені державною експертизою та затверджуючою інстанцією.

 

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1551;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.