Осередок хімічного ураження


Хімічна зброя – це зброя масового ураження, дія якої заснована на токсичних властивостях бойових отруйних речовин (БОР), і засоби їх застосування: снаряди, ракети, міни, авіаційні бомби, ВАПи (виливні авіаційні прилади).

Хімічну зброю розрізняють за наступними характеристиками:

– характером фізіологічної дії БОР на організм людини;

– тактичним призначенням;

– швидкістю дії;

– стійкістю вживаної;

– засобами і способами застосування.

За характером фізіологічної дії на організм людини виділяють п'ять типів БОР:

БОР нервово–паралітичної дії, що впливають на центральнунервову систему. Метою застосування БОР нервово–паралітичної дії є швидке і

масове виведення особового складу з ладу з можливо великою кількістю смертельних наслідків. До БОР цієї групи належать зарин, зоман, табун і Vх-гази.

БОР шкірно–наривної дії. Вони уражають, головним чином,через шкірні покриви, а при застосуванні їх у вигляді аерозолів і парів— також і через органи дихання. Основні БОР цієї групи — іприт, люїзит.

– БОР загальноотруйної дії. Потрапляючи в організм, вони порушуютьпередачу кисню з крові до тканин. Це одні з самих швидкодіючихБОР. До них належать синильна кислота і хлорциан.

– БОР задушливої дії уражають головним чином легені. Головні БОР - фосген і дифосген.

– БОР психохімічної дії – ціБОР, впливаючи на центральну нервову систему, порушують нормальну психічну діяльність людини або викликають такі психічні недоліки як тимчасова сліпота, глухота, відчуття страху, обмеження рухових функцій. Отруєння цими речовинами , в дозах, що викликають порушення психіки, не приводить до смерті. БОР з цієї групи – інукліділ-3-бензилат (BZ) і діетіламід лізергинової кислоти.

БОР подразливоїї дії або іррітанти (від англ. irritant дратівлива речовина). Дратівливі речовини належать до швидкодійних. В той же час їх дія, як правило, короткочасна, оскільки після виходу із зараженої зони ознаки отруєння проходять через 1 — 10 хв. До дратівливих БОР належать сльозоточиві речовини, що викликають рясну сльозотечу, чхання і подразнення дихальних шляхів (можуть також впливати на нервову систему і викликати ураження шкіри). Сльозоточиві речовини – CS, CN, або хлорацетофенон і PS, або хлорпікрин. Чхальні речовини – DM (адамсит), DA (діфеннлхлорарсин) і DC (діфенілцианарсин).

Тактична класифікація підрозділяє БОР на групи за бойовим призначенням:

смертельні – речовини, призначені для знищення живої сили, до яких відносяться ОВ нервово–паралітичної, шкірно–наривної, загальноотруйної і задушливої дії.

такі, що тимчасово виводять живу силу з ладу– речовини, що дозволяють вирішувати тактичні задачі по виведенню живої сили з ладу на терміни від декількох хвилин до декількох діб. До них відносяться психотропні речовини (інкапаситанти) і дратівливі речовини (іррітанти).

За швидкістю дію розрізняють:

швидкодійні – до них відносять нервово–паралітичні, загальноотруйні, дратівливі і деякі психотропні речовини.

повільнодійніі– до них відносять шкірно–наривні, задушливі і окремі психотропні речовини.

Залежно від тривалості збереження уражаючої здатності ОВ підрозділяють на:

короткочаснї діїі (нестійкі або летючі) – декілька хвилин

довгострокової дії (стійкі) – від години до декількох днів.



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1623;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.