Класифікація об'єктів за вибухопожежною та пожежною небезпекою

Відповідно до ОНТП 24-86, приміщення за вибухопожежною та пожежною небезпекою розподіляють на п'ять категорій: А, Б, В, Г, Д. Розподіл здійснюється за двома критеріями: наявність у приміщенні речовин з певними показниками вибухопожежної небезпеки і надмірний тиск, який може розвинутися при вибуху максимально можливого скупчення вибухонебезпечних речовин у приміщенні.

Категорія А (вибухонебезпечна) характеризується наявністю горючих газів, легкозаймистих речовин з температурою спалаху не більше 28 0С і в такій кількості, що можуть утворюватися вибухонебезпечні парогазоповітряні суміші, при спалахуванні котрих розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні перевищує 5 кПа, чи речовин та матеріалів, здатних вибухати та горіти при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним в такій кількості, що розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні перевищує 5 кПа.

Категорія Б(вибухопожежонебезпечна) характеризується наявністю вибухонебезпечного пилу і волокон, легкозаймистих рідин з температурою спалаху більше 28 0С тагорючих рідин за температурних умов і в такій кількості, що можуть утворюватися вибухонебезпечні пилоповітряні або пароповітряні суміші, при спалахуванні котрих розвивається розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні, що перевищує 5 кПа.

Категорія В (пожежонебезпечна) - горючі рідини, тверді горючі та важкогорючі речовини, матеріали, здатні при взаємодії з водою, киснем повітря або одне з одним горіти лише за умов, що приміщення, в яких вони знаходяться або використовуються, не належать до категорії А та Б.

Категорія Г - негорючі речовини та матеріали в гарячому, розжареному або розплавленому стані, процес обробки яких супроводжується виділенням променистого тепла, іскор, полум'я; горючі гази, спалювані рідини, тверді речовини, які спалахують або утилізуються як паливо.

Категорія Д - негорючі речовини та матеріали в холодному стані.

У харчовій промисловості до категорії А відносяться: виробництво з перегонки і ректифікації спирту, екстракційні цехи, олієпереробні підприємства, які використовують у технологій бензин, гексан та інші легкозаймисті рідини.

До категорії Б – аміачні компресорні установки, склади безтарного зберігання борошна, відділення здрібнення цукру у пудру, розмельні відділення борошномельних заводів, відділення пакування і фасування крохмалю, солодо-дробильні відділення, комбікормові підприємства тощо.

До категорії В – пресові відділення олієзаводів, склади олії, робочі башти і силосні корпуси елеваторів, тютюнові підприємства, відділення загортання і пакування кондитерських виробів, зерносклади, тарні склади борошномельних і цукрових заводів, склади мішкової та дерев'яної тари, етикеток тощо.

До категорії Г – топкові приміщення, ливарні і ковальські майстерні.

До категорії Д – варильні та розливні цехи пивзаводів, механічні майстерні тощо.

Категорія виробництва по пожежній безпеці визначає заходи пожежної безпеки, у тому числі і вибір виконання електроустановок.


Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 2054; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.012 сек.