Основи конструкції приладів для подачі повітря у двигун
Повітряні фільтрипризначені для високоякісного очищення повітря, що надходить у циліндри двигуна. За принципом дії їх поділяють на
інерційніта щілинні.В інерційних фільтрах очищення відбувається за рахунок відцентрових сил внаслідок обертового руху потоку повітря або при різкій зміні напряму руху цього потоку.
У щілинних фільтрах повітря проходить через фільтрувальні елементи зі спеціально обробленого паперу, капрону, пінополіуретану та ін.
Якщо для очищення повітря застосовують мастило (повітряний потік б'ється об поверхню мастила і пил прилипає до нього), такий спосіб очищення називають мокрим.У фільтрах сучасних двигунів застосовують одночасно декілька способів очищення повітря, тому ці фільтри називають комбінованими.
У комбінованих інерційно-мастильних фільтрах, які найчастіше використовують для карбюраторних двигунів, атмосферне повітря підводиться до горловини кришки 5 (рис. 4.34) з нижньої частини капота двигуна через гумову муфту 6.
При роботі двигуна потік повітря з великою швидкістю надходить до кільцевої щілини В, ударяється об поверхню мастила, налитого до необхідного рівня у ванну Б, і різко змінивши свій напрям, проходить у фільтрувальний елемент 11. Відбивач 3 спрямовує рух повітря вгору. При цьому важкі частинки пилу під дією відцентрової сили прилипають до мастила й тонуть у ньому, а очищене повітря з краплинами мастила проходить крізь щілини фільтруючого елемента, остаточно очищується там від пилу й мастила і рухається через центральну трубу до карбюратора.
Мастило, занесене повітрям у фільтрувальний елемент, стікає донизу: частина - через кільцеві вікна А, частина (більша) - похилою поверхнею відбивача 3, змиваючи з нього бруд. Отже, при роботі двигуна відбувається самоочищення фільтра. У ванну Б заливають, як правило, відпрацьоване, але очищене моторне мастило.
Сучасні двигуни комплектують також повітряними фільтрами зі змінними сухими фільтруючими елементами, виготовленими із спеціального високопористого картону. Такі фільтри забезпечують найкраще очищення повітря, створюють незначний опір на впуску і досить надійні в експлуатації.
Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 1623;