Роботи, пов'язані з оборотом постільної білизни


Білизняне господарство готельного комплексу є важливою і складною складовою сервісного обслуговування готелю.

Білизна готелю враховується на балансі готелю і категорії персоналу, що працюють з білизною, є матеріально відповідаль­ними особами. Постільна білизна і рушники відносяться до гру­пи м'якого інвентарю.

До категорій персоналу, що працює з постільною білизною, відносяться такі посадові особи: завідувач білизняним складом; завідуючий білизняною; кастелянка; швачки, штопальниці; пралі; працівники гладильних; покоївки.

Білизняне господарство готельного комплексу зосередже­но в центральній білизняній, у поверхових білизняних, на скла­дах чистої білизни, у білизняних для брудної білизни. Відділен­ня зберігання постільної білизни розділяються на «чисте» і «брудне».

Розміри білизняних залежать від числа ліжко-місць готе­лю. Приміщення для збереження білизни повинні мати певний інтер'єр: правильний підбір кольору олійної фарби, певне підлогове покриття, освітлення й обладнання. Стіни білизняних, плінтуси повинні бути пофарбовані олійною фарбою світлого тону. Підлогове покриття повинне бути з кахельної плитки, лінолеуму, пластику. Для зберігання білизни в «чистій» білизняній використовуються стелажі, полки і шафи, що по­винні бути пофарбовані такою ж світлою фарбою, покриті клейонкою, оргсклом, пластиком для зручності й ефективності проведення прибиральних робіт у білизняних.

Для збереження білизни в «брудних» білизняних викорис­товуються скрині з дерева, пофарбовані світлою олійною фар­бою, поліетиленові мішки для брудної білизни.

Для виготовлення постільної білизни і рушників адмініст­рація готелю повинна використовувати лише високоякісні чисті і естетично привабливі тканини таких видів: бавовняні (ситець, бязь); віскоза; льон; бавовна + синтетичні волокна; шовкові; махрові.

Постільна білизна повинна відповідати встановленим нор­мам державних стандартів і категорії номера.

Розміри постільної білизни складають: підодіяльник — 215 х 143 см; простирадло - 214х 150 см; наволочка — 70 х 70 см; руш­ник (лазневий) - 120 х 143 см.

Нова білизна надходить зі складу в білизняні по накладних, з білизняних для брудної білизни в пральню — також по наклад­них. Якщо білизна зберігається в поверхових білизняних, кас­телянка, чергова покоївка або чергова по поверху при передачі зміни також заповнюють документацію (журнал приходу і ви­трати білизни на кожному поверсі).

При зберіганні білизни не повинне бути її пересортуван­ня, заміни (при псуванні або втраті гостем готельної білизни він не повинний замінювати її власною, а зобов'язаний відшкодувати збиток грошовою сумою, визначеною прейску­рантом цін) і білизни, не придатної до подальшого викори­стання.

До дефектів, неприпустимих для використання білизни, відносяться плями різних видів, що не піддаються відпиранню або виведенню; дірки різного виду, що не піддаються ремонту або роботам (штопанню, латкам, відстрочці по швах і т. і.); необроблені краї білизни; старі плями на білизні.

Ремонтними роботами білизни займаються швачка, што­пальниця або працівник білизняної — кастелянка.

Ведення білизняного господарства на поверсі визначаєть­ся наявністю або відсутністю додаткової служби — пральні. При наявності пральні даний технологічний цикл має замкнутий характер. Якщо пральні немає, розімкнутий технологічний цикл доповнюється технологічними операціями: доставка-відправлення, розвантаження-навантаження, маркування білизни. Крім того, технологічний цикл залежить від категорії готелю, наявності спеціального персоналу (завідувач пральні, розносник білизни або коридорний), оснащеності приміщень обладнанням та інвентарем для чистої і брудної білизни (білизнопровід і білизнопідйомник, вантажопасажирскі ліфти, візки для перевезення білизни).

Санітарно-гігієнічні засоби

До набору санітарно-гігієнічних засобів у готельному сервісі відносяться всі предмети індивідуального користування особи­стої гігієни, їхній перелік залежить від категорії готелю.

Отже, до предметів особистої гігієни належать: туалетний папір; серветки паперові, рушники; рідке мило; туалетне мило; шампунь; лосьйон для тіла; гель для душу; гель для волосся; «до­рожній» набір швейного приладдя (голка, наперсток, 2 ґудзи­ки, нитки різних кольорів тощо).

Санітарно-гігієнічні засоби надходять до готелю централі­зовано. Вони розподіляються старшою покоївкою по поверхах. На поверсі облік, розподіл і розкладання здійснюються покої­вками, а в санвузлах загального користування — прибиральни­цею.

У номерах, санвузлах індивідуального користування зміна санітарно-гігієнічних засобів здійснюється після кожного виїзду гостя, а в готелях 4-х і 5-зіркових щодня (якщо шампунь або інші предмети не розкриті і не використовуються, зміна не здійснюється).

Санітарно-гігієнічні засоби зберігаються в кімнатах для персоналу, побутових, інвентарних, поверхових коморах, у спеціальному відділенні санітарного вузла для персоналу.

На кожному предметі санітарно-гігієнічних засобів повин­ний бути фірмовий знак даного готелю. Місце розташування знаку може бути різним, а сам знак може містити в собі абреві­атуру — скорочену назву готелю, повну назву готелю тощо. Усі предмети також мають бути (по можливості) витримані в одній кольоровій гамі.

Питання та завдання для самоперевірки.

1.Дайте визначення поняття “ обслуговування в готелі”

2.Які існують правила поведінки персоналу готелів?

3. Охарактеризуйте процес обслуговування гостей у готелі

4.Назвіть функції та обов¢язкиа службовців і працівників готелю щодо надання послуг гостям.

5. У чому складається сутність готельної послуги? Назвіть види послуг, що надаються в готелях. Перелічіть їхню характеристику.

6. Як організовується побутове обслуговування в готелі?

 

Глава 4.

 



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 559;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.