Аксіоматика соціоніки


Спочатку сходять до аксіом

а потім спускаються до практики.

Френсис Бекон.

Звичайно, аксіоматика соціоніки в різних редакціях містить менше первинних постулатів (від 4-х до 8). Тут же спеціально даємо розширену "в один бік" аксіоматику – для знайомства з соціонікою саме як з наукою спілкування (хоча це далеко ще не всі її надбання).

1. У кожної людини з народження всю інформацію про світобробляють 8 функційїїпсихіки: 4 – свідомі, 4 – підсвідомі. Вони складають апарат інформаційного метаболізму(обміну, ІМ).

2. Наявність 16-ти різних типів ІМ (ТІМів)зумовлена різною ієрархією цих функцій у психіці кожного носія ТІМу.

3. У кожного з 16-ти ТІМів можуть бути з іншими також 16 типів об'єктивнихінтертипнихстосунків (наприклад – "конфліктні"), які лежать в основі будь-яких інших стосунків.

4. Будь-якаінформаціявід людини до людини передається між відповідними її аспекту (предмету, темі )тотожними функціями ІМ.

5. Завдяки різній ієрархії функціїщемають різну міць.Найбільша різниця – в 4 рази! Тому одна й та ж інформація по-різному сприймається, розуміється людьми з різними ТІМами.

6. Під час передавання інформації з міцної функції одного на тотожну, але слабку іншого (за деяким винятком) зазвичай і виникають труднощі спілкування, розуміння, взаємодії.

7. Коли цей інший не може так само сильно вплинути зі своїх міцних позицій-функцій, таке спілкування нерівноправне (стосунки – "асиметричні") і не може тривати довго і продуктивно. Решта стосунків (12 типів) симетрична.

8. Структура й міцність функцій підсвідомості такі ж самі, як і у свідомості.

9. Людина,яка має ТІМ із такою ж свідомістю, як Ваша підсвідомість, є Вашою психічною, інформаційною та діловою половинкою з науковою назвою "дуал".

10. "Одна людина – це ТІМ.А два дуали – це Людина" – кажуть соціоники.Тільки такаЛюдинаможе бутитак званою ВРО – всебічно розвиненою особою майже без слабких сторін.

11. Сукупність усіх 16-ти ТІМів названа фундаторкою науки (литовська викладачка економіки Ăушра Аугустінáвічуте) соціоном.

12. Соціон – це одиниця інтегрального людського інтелекту.

13. Вісім дуальних діад у соціоні "живуть" у чотирьох квадрах.

14. Квадраце сукупність 4-х взаємодоповнюючих ТІМів; дружний колективіз максимальною діловою, інформаційною та психологічною сумісністю – мрія керівника.

15. Кожна квадра має свій власний "дух" – свої окремісвіторозуміння, світосприйняття, цінності, почуття гумору тощо.

16. Квадримають назви та номери і по дві споріднені (альфа та дельта, бета та гамма) –відтак складають два соціонічних соціуми.

17. "Біла ворона" – це зазвичай член "чужого" соціумуу колективі; не конфліктна, а просто погано зрозуміла тут людина.

18. "Конфліктні" стосунки – це просто стосунки між людьми з двома діаметрально протилежними ієрархіями функцій. Винуватцем їх у колективі є тільки … керівник, який своєчасно їм не запобіг.

 



Дата добавления: 2022-05-27; просмотров: 101;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.