Ідентифікація бізнес-процесів.


Постановку проблеми і ініціацію робіт з бізнес-реінжинірингу здійснюють менеджери верхньої ланки управління підприємством – особи, які приймають рішення.

На цьому етапі особи, які приймають рішення, ставлять стратегічні цілі: вихід на нові сегменти ринку, захоплення лідерства в конкурентній боротьбі, досягнення певних рівнів рентабельності і т.д.

Для подолання труднощів і досягнення цілей особи, які приймають рішення, повинні розуміти переваги і критичні фактори методів бізнес-реінжинірингу, щоб зважитися на проведення робіт з докорінної реконструкції бізнес-процесів.

 

 


Рис. 26.2. Етапи проведення бізнес-реінженірингу

 

Як правило, на початковому етапі формулюються проблеми, наприклад, відзначається зниження обсягу продажів, або збільшення числа рекламацій на продукцію, або висока плинність кадрів, або низька завантаженість обладнання, або між операційні простої, або наднормативні запаси і тому подібні показники зниження ефективності діяльності підприємства.

 

Після усвідомлення необхідності бізнес-реінжинірингу проводиться роз'яснювальна робота серед працівників підприємства, бо без належної мотивації майбутньої реорганізації підприємства не можна розраховувати на успіх. Крім того, здійснюється виділення необхідних матеріальних, людських, фінансових та часових ресурсів на проведення бізнес-реінжинірингу і створюються команди, яким належить розробити проект РБП.

На стадії ідентифікації бізнес-процесів виконуються наступні роботи:

1. Формулювання (уточнення) місії підприємства.

2. Визначення ключових факторів успіху (7-8 факторів): тривалість, витрати, якість, сервісне обслуговування і т.д.

3. Виявлення основних видів бізнес-процесів, як існуючих, так і перспективних (10 - 15 процесів).

4. Оцінка бізнес-процесів за ступенем реалізації ключових факторів успіху.

5. Ранжування бізнес-процесів із зазначенням пріоритетів реінжинірингу.

6. Неформальне опис відмінних особливостей бізнес-процесів.

7. Специфікація існуючих забезпечують виробничих і інформаційних технологій.

8. Опис можливих сценаріїв розвитку підприємства: поява нових технологій, ресурсів, зміна поведінки клієнтів, партнерів, конкурентів.

9. Визначення обмежень, пов'язаних з рівнем кваліфікації персоналу фірми, технічної оснащеності виробництва і т.д.

10. Визначення зовнішніх ризиків забезпечення фінансовими ресурсами, надійності партнерів.

Зворотній інжиніринг – дослідження існуючих бізнес-процесів. Постановка завдань реінжинірингу бізнес-процесів у міру розвитку проекту постійно уточнюється. Так, сформульовані на початковому етапі в загальному вигляді мети РБП можуть бути скориговані за результатами дослідження існуючої системи організації бізнес-процесів. Зворотній інжиніринг може не виконуватися тільки в тому випадку, якщо аналогічні роботи проводилися в минулому і по них є відповідна документація.

 

Зворотній інжиніринг на думку Якобсона не повинен викликати отримання детальної картини існуючих бізнес-процесів, бо в цьому випадку велика ймовірність «втратити за деревами ліс».

 

На стадії зворотного інжинірингу будуються, як правило, лише принципові схеми бізнес-процесів, що дозволяють зрозуміти сутність бізнес-процесу в цілому і виявити напрями реорганізації бізнес-процесів.

Прямий інжиніринг – побудова нових бізнес-процесів. Розробка моделей нових бізнес-процесів може здійснюватися в кількох варіантах. Принаймні, будують дві моделі бізнес-процесів:

ідеальну модель, яка може бути досягнута в перспективі і до якої слід прагнути і

реальну модель, яка може бути досягнута в досяжному майбутньому з урахуванням наявних ресурсів.

Причому реальна модель бізнес-процесів повинна бути такою, щоб можна було в перспективі перейти до ідеальної моделі. Таким чином, на основі моделювання бізнес-процесів вибираються найбільш ефективні з точки зору реалізації ключових факторів успіху варіанти їх організації.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 296;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.