Збагачення вугілля у протитечних гравітаційних апаратах


Шнекові сепаратори

Шнекові сепаратори являють собою протитечні апарати, у яких процес поділу сипучої суміші часток по щільності відбувається під дією гравітаційних сил і сил, що утворяться при розбіжності швидкостей криволінійних потоків рідини і часток.

Сформовані в процесі збагачення зустрічні транспортні потоки продуктів поділу рухаються в межах робочих зон із заданим гідродинамічним опором, створюючи визначену щільність поділу, значно більшу, ніж щільність середовища, що розділяє. При цьому потік легких фракцій є побіжним потокові середовища, а потік важких фракцій - зустрічним.

Розроблено два різновиди сепараторів: із горизонтально і вертикально розташованим шнеком.

 

Флотація вугілля

Загальні відомості

Флотацією називають процес збагачення дрібних класів вугілля, заснований на різноманітній змочуваності водою поверхні вугілля і відходів.

Флотацію здійснюють у флотаційних машинах, що подають собою ванна або ряд послідовно сполучених камер, безупинно що заповнюються пульпою, у котрі також безупинно подають повітря і реагенти для посилення незмочуваності вугільних часток водою.

Розрізняють пінну, масляну і плівкову флотацію. Масляна і плівкова флотація через низкою продуктивності апаратів і нестійкості процесу має обмежене застосування. Найбільше поширення одержала пінна флотація.

Пінна флотація полягає в тому, що у флотаційній машині частки вугілля, погано що змочуються водою, при зустрічі з бульками повітря прилипають до них і спливають на поверхню пульпи. Бульки повітря, що спливли, із частками вугілля утворять піну (пінний концентрат), що віддаляється з машини. Частки породи, які добре змочуються водою, до бульок повітря не прилипають і залишаються в пульпі.

У результаті флотації одержують флотаційний концентрат із найбільшим утриманням горючої маси й відходи з найбільшим утриманням мінеральних домішок.

Пінна флотація - найбільше ефективний процес збагачення тонких класів вугілля. Недоліки процесу флотації - велика питома витрата електроенергії і високої вартості.

Флотацію застосовують для збагачення шламів крупністю 0-0,5 мм коксівного і енергетичного вугілля і регенерації оборотної води. У сполученні з іншими операціями флотацію можна застосовувати для одержання надчистих концентратів ( ) для спеціальних цілей.



Дата добавления: 2021-07-22; просмотров: 324;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.