Повноваження місцевих державних адміністрацій


Повноваження місцевих державних адміністрацій визначені статтею 119 Конституції України та Законом України «Про місцеві державні адміністрації» і поділяються на власнііделеговані (див. малюнок).

 

ПОВНОВАЖЕННЯ

 

Власні   Делеговані

Загальні   Спеціальні (галузеві)   Органами виконавчої влади вищого рівня   радами

 

У галузі соціально-економічного розвитку
 
У галузі фінансів та бюджету
 
У галузі управління майном, приватизації і підприємництва
 
У галузі містобудування, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку
 
У галузі науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, материнства і дитинства. сім’ї та молоді
 
У галузі зайнятості населення, праці та заробітної плати
 
У галузі забезпечення правопорядку законності, прав і свобод громадян
 
У галузі міжнародних та зовнішньоекономічних відносин

 

Власні повноваження місцевих адміністрацій за змістом і ступенем охоплення об’єктів управління у свою чергу класифікуються на загальні (як органу загальної компетенції) і спеціальні (галузеві), які стосуються певної сфери суспільного життя.

Місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження місцевого самоврядування, делеговані їм відповідними радами, а також повноваження органів виконавчої влади вищого рівня, делеговані їм у межах, визначених законами, Кабінетом Міністрів України. Передача місцевим державним адміністраціям повноважень інших органів супроводжується передачею їм відповідних фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень.

Відносини місцевих державних адміністрацій– це складова державно-управлінських відносин, які виникають між органами державної влади у горизонтальних та вертикальній проекціях. За характером вони поділяються на адміністративні (субординаційні), функціональні (координаційні), дисциплінарні, відносини ініціативи. За формою і вираженням – на правові й неправові, за сферами виявлення – галузеві, територіальні, міжрегіональні, територіально-галузеві. Для забезпечення реалізації власних і делегованих повноважень місцевих адміністрацій суттєвою є типологія, заснована на виділенні учасників державно-управлінських відносин. Чинним законодавством визначено відносини місцевих державних адміністрацій з Президентом України, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.



Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 431;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.