Прямокутна диметрія
Якщо предмет в основі має квадрат, який зорієнтований вершинами на осі, треба застосовувати тільки прямокутну диметрію, а також у випадках, коли найбільша кількість елементів зосереджена на якійсь одній бічний стороні предмета. Показники спотворень у цій системі такі: p = 0,94, q = 0,47, r = 0,94. При використанні зведених коефіцієнтів спотворення: p = 1, q = 0,5, r = 1, зображення предмета одержується збільшеним
у 1,06 рази (1 : 0,94 = 1,06). Аксонометричні осі в прямокутній диметрії розташовані під кутами і до горизонталі (рис. 2.2.6).
Рисунок 2.2.6
Штриховка виконується паралельно сторонам побудованого трикутника, для цього вздовж аксонометричних осей та відкладаються рівні відрізки довільної довжини, а вздовж осі – скорочують удвічі.
Аксонометричні проекції кіл, які лежать на площинах проекцій або на площинах, паралельних площинам проекцій, зображуються еліпсами.
На рис.2.2.7 наведено приклад побудови в прямокутній диметрії трьох кіл, які розташовані на горизонтальній, фронтальній та профільних площинах, з d = 40 мм.
Рисунок 2.2.7
Велика вісь еліпса мм однакова для всіх площин проекцій. Мала вісь еліпса мм – для горизонтальної і профільної площин проекцій. Мала вісь еліпса – для фронтальної площини проекцій. На напрямках, паралельних аксонометричним осям і відкладають мм, а в напрямку – відкладають мм. Велика вісь еліпса перпендикулярна до третьої координатної осі, а мала вісь паралельна їй.
На рис. 2.2.8 наведено приклад побудови в прямокутній диметрії чотирикутної призми з вертикальним отвором, яка задана комплексним кресленням.
Натуральну систему координат oxyz прив’язуємо до комплексного креслення, це дозволяє визначити безпосередньо з комплексного креслення координати будь-якої точки призми. Велика вісь еліпса дорівнює: 1,06d = 1,06 х 30 = 31,8 мм. Мала вісь еліпса дорівнює: 0,35d = 0,35 х 30 = 10,5 мм. Штриховку вирізу виконуємо паралельно сторонам побудованого трикутника.
Рисунок 2.2.8
2.3 Нанесення розмірів на кресленні
Дата добавления: 2016-09-06; просмотров: 5984;