ЗБАГАЧЕННЯ НЕМЕТАЛІЧНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН

 

Схеми основного циклу збагачення алмазовмісних руд включають підготовчі операції (дроблення, грохочення, промивку) і операції збагачення (відсадкою або у важких суспензіях). Типова схема основного циклу наведена на рис. 12.24.

 

При переробці алмазовмісних руд може бути застосована схема (рис. 12.42) з використанням важкосередовищної сепарації для збагачення крупного класу + 1,65 мм і відсадки для збагачення дрібного класу – 1,65 мм (рис 12.25).

 

 


Найпростіший спосіб збагачення андалузиту (Al2O3·SiO2) – важкосередовищна сепарація. Відповідно з технологічною схемою (рис. 12.26) руду після дроблення, відділення дріб’язку і знешламлення направляють на збагачення у важкосередовищних гідроциклонах.

 

Доломіт (CaCO3·MgCO3) і магнезит (MgCO3) використовуються у виробництві вогнетривів. Найпростішою схемою збагачення доломітових і магнезитових руд є схема із застосуванням важкосередовищної сепарації (рис. 12.27).

 

Флюорит (CaF2) використовується в сталеливарній, алюмінієвій і хімічній промисловості. Основний метод збагачення плавикового шпату – флотація, але іноді для попередньої концентрації використовують гравітаційні процеси (рис. 12.28).

 

 


Схема з використанням важкосередовищних гідроциклонів простіша і компактніша (рис. 12.29).

 


Барит (BaSO4) використовується головним чином як обважнювач бурового розчину (до 90 %) при нафтодобуванні і, крім того, для виробництва фарби, гуми, паперу.

Технологічна схема переробки баритових руд (рис. 12.30) включає дві-три стадії дроблення, відсадку, концентрацію на столах і флотацію.

 Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1151; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.