Відстань до зон побутового ризику


Джерело магнітного поля Зона ризику, м
Холодильник, мікрохвильова піч, посудомийні і пральні машини 1,5
Телевізор, персональний комп'ютер 1,2
Аерогриль 1,4
Електропіч 1,0

· Газ, що використовується для приготування їжі, обігріву житлових приміщень і нагрівання води. При тривалому горінні в надзвичайно небезпечних газових плитах у дуже малих об’ємах більшості кухонь у повітрі присутня значна кількість вуглеводів (табл. 4).

· Недоброякісна їжа. Гострі отруєння недоброякісною їжею в нинішній час становить до 15% всіх летальних випадків. У результаті досліджень медиків Львівського мед. інституту в теперішній час у побутовому середовищі налічується близько 60 тис. препаратів, що негативно впливають на самопочуття людини, з них тільки 5300 незрозумілих харчових добавок.

· Спосіб приготування (температурний режим) їжі. Приготування картоплі (жарка), м'ясних блюд при температурах 150-2250С призводить до утворення великої кількості так званих харчових канцерогенів, що збільшують захворювання раком шлунка та тонкого кишечнику в 4 рази.

Можливі наслідки впливу на людину побутових і шкідливих факторів ризику

Розглянуті побутові небезпеки впливають як на психоемоційний так і біоенергетичний стан людини та її здоров'я.

1. Не витримування нормованих мікрокліматичних параметрів у житлових приміщеннях приводить до росту простудних захворювань

2. Вплив іонізуючих випромінювань приводить до погіршення пам'яті, зниження працездатності, частому появу бронхітів, гострих респіраторних захворювань, функціональних розладів центральної нервової системи.

3. Тривала присутність радону викликає в людини нудоту, запаморочення, астматичні приступи.

4. Дія електромагнітних полів сприяє розвитку серцево-судинних та онкологічних захворювань, розладу нервової системи.

5. Підвищення вмісту мікроорганізмів у житлових приміщеннях приводить до респіраторних захворювань, алергії та хронічної ангіни.

Таблиця 4

Вміст вуглеводнів у повітряному середовищі кухонь газифікованих
квартир після двогодинного горіння двох конфорок без навантаження

Вуглеводні, знайдені при відкритому горінні газу Вміст вуглеводнів, %
влітку взимку
Метан 0,09 0,008
Етан +етилен 3,3·10-5 0,8·10-6
Пропан 0,52·10-5 0,3·10-6
Пропілен 2,77·10-6 2,6·10-6
Ацитілен 0,54·10-6
Ізобутан 1,96·10-6 0,63·10-6
н-бутан 9,14·10-6 3,18·10-6
Бутен 0,26·10-7
Ізопентан 0,97·10-6 0,55·10-6
Пентан 0,6·10-7
2-Метилгексан 4,2·10-7
3-Метилгексан 1,6·10-7
н-Гексан 13,5·10-7
н-Пентан 5,3·10-7 3,43·10-7

 

Заходи щодо попередження та ліквідації негативних наслідків у побутовому середовищі:

 

щоденне провітрювання приміщень, особливо кухонь, використання вентиляції (природної або механічної) або кондиціонерів.

– встановлення побутових електроприладів, дисплеїв, телевізорів проводити в суворій відповідності з їхніми інструкціями щодо експлуатації та обов'язковим заземленням.

Заключна частина

Аналіз розглянутих питань на лекції дозволяє сформулювати наступні висновки:

1. Життя людини потенційно небезпечне. Людина постійно піддається значним небезпекам як антропогенного, так і природного походження в побуті, при проїзді транспортом до роботи та з роботи, на роботі та навіть на природі.

2. У побутових умовах на людину можуть впливати п'ять небезпек – п'ять факторів ризику: мікрокліматичний, радіаційний, електромагнітний, мікробіологічний, токсикохімічний. Кожний з перерахованих факторів характеризується конкретним рівнем негативного впливу.

3. Розглянуті негативні фактори житлових приміщень негативно впливають як на біоенергетичний, так і на психоемоційний стан людини та її здоров’я.

Література для самопідготовки:

1. Атаманчук П.С. Безпека життєдіяльності : Навч. посібник. / П.С. Атаманчук – К.: Центр учбової літератури, 2011. – 2276 с.

2. Березуцький В.В Безпека життєдіяльності. Навчальний посібник / В.В. Березуцький, Л.А. Васьковець, Н.П. Вершиніна. П’яте видання. – Х.: Факт, 2009. – 384 с.

3. Михайлюк В.О. Цивільна безпека. Навчальний посібник / В.О. Михайлюк, Б.Д. Халмурадов. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 158 с.

4. Мягченко О.П Безпека життєдіяльності людини та суспільства. Навч. пос. / О.П Мягченко. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 384 с.

 

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ:

1) Класифікація НС за причинами походження, територіального поширення і обсягів заподіяних або очікуваних збитків.

2) Характеристика небезпечних геологічних процесів і явищ: землетрус, карст, осідання ґрунтів над гірничими виробками, зсув, обвал, ерозія ґрунту. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їхніх проявів та дії на людей, тварин, рослин, об’єкти економіки та навколишнє середовище.

3) Негативний вплив на життєдіяльність людей та функціонування об’єктів економіки в умовах проявів вражаючих факторів небезпечних метеорологічних явищ: сильного вітру, урагану, смерчу, шквалу, зливи, сильної спеки, морозу, снігопаду, граду, ожеледі.

4) Небезпечні гідрологічні процеси і явища: підтоплення, затоплення повеневими або паводковими водами, талими водами та в поєднанні з підняттям ґрунтових вод, підтоплення внаслідок затору льоду, вітрові нагони. Вражаючі фактори, що ними формуються, характер їхніх проявів та наслідки.

5) Пожежі у природних екосистемах (ландшафтна, лісова, степова, торф’яна пожежа). Вражаючи фактори природних пожеж, характер їхніх проявів та наслідки.

6) Біологічні небезпеки. Вражаючі фактори біологічної дії. Характеристика небезпечних патогенних мікроорганізмів: найпростіші, гриби, віруси, рикетсії, бактерії.

7) Пандемії, епідемії, масові отруєння людей. Загальна характеристика особливо небезпечних хвороб (холера, сибірка, чума та ін.). Інфекційні захворювання тварин і рослин.



Дата добавления: 2016-07-05; просмотров: 1120;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.