Роль якості в ефективності будівельного виробництва


У сучасних системах управління підприємствами і організаціями все більш помітну роль грає управління якістю продукції. Сьогодні проблема якості стає найважливішим чинником в підвищенні рівня життя, економічній, соціальній і екологічній безпеці суспільства.

Якість по праву можна віднести до найважливіших критеріїв діяльності будь-якого підприємства. Саме підвищення якості в умовах ринку визначає: ступінь виживаності підприємств, будівельних організацій; темпи зростання науково-технічного прогресу (НТП); зростання ефективності виробництва; економію всіх видів використовуваних ресурсів.

Між якістю продукції і ефективністю виробництва існує пряма залежність. В умовах ринкової економіки якість продукції грає важливу роль в інтенсифікації матеріального виробництва. Поліпшення якості продукції знижує витрати на різні доробки продукції, що виготовляється, а також експлуатаційні витрати. Зростання продуктивності праці, надійності, довговічності виробів при поліпшенні якості рівнозначний збільшенню об'ємів їх випуску без нарощування витрат на матеріальні і трудові ресурси. Висока якість предметів споживання сприяє досягненню повнішого задоволення матеріальних і культурних потреб людей. Якість продукції має також вирішальне значення для підтримки і підвищення конкурентоспроможності на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Основні показники ефективності виробництва: продуктивність праці, зниження собівартості і так далі визначаються якістю праці, засобами виробництва (верстати, механізми, машини), якістю предметів праці (сировина, матеріали). Крім того, ефективність виробництва визначається матеріаломісткістю продукції, яка залежить як від якості техніки і технології, так і від якості конструктивної і технологічної документації.

Якість продукції охоплює всі основні сторони господарської діяльності підприємства і включає широке коло технічних, економічних, організаційних і соціальних питань, які підлягають управлінню при виготовленні продукції.

Підвищення технічного рівня і якості будівельної продукції визначає темпи НТП і зростання ефективності виробництва в цілому, робить істотний вплив на інтенсифікацію економіки. Вони є сьогодні найбільш характерною межею роботи підприємства в промислово розвинених країнах світу. Девіз процвітаючих фірм: «Якість перш за все».

Соціально-економічне значення поліпшення якості і конкурентоспроможності будівельницької продукції полягає в тому, що міра такої спрямованості сприяють формуванню ефективнішій системі господарювання в умовах ринкових відносинах, і виявляються в наступному:

- високоякісна конкурентоспроможна продукція (побудовані об'єкти, виконані конструктиви, види БМР) завжди повніше і краще задовольняють суспільно-соціальні потреби в ній;

- конкурентоспроможна продукція забезпечує постійну фінансову стабільність організації, а також отримання максимально можливого прибутку;

- вплив поліпшення якості (і як наслідок, конкурентоспроможності будівельної продукції) не тільки велично на виробництво і ефективність господарювання, але і на імідж організації в цілому.

Організаційні причини припускають, що висока якість будь-якої продукції, зокрема будівельницькою, забезпечується за рахунок участі всіх працівників в управлінні якістю, яка базується на використанні комплексних системах управління якістю в тісному контакті з сучасними методами організації будівельницького виробництва і вимогами стандарту ДСТУ ISO 2000-2001.

Необхідно враховувати також і такий факт, що в багатьох країнах здійснювалося істотне зрушення від валового аспекту до якісного: «Спочатку якість, а потім об'єми».

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 90;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.