Розвиток інфраструктури Української економіки


Для прискорення розвитку інноваційної інфраструктури в якості найважливішого фактору активізації інноваційної діяльності та забезпечення конкурентноздатності України необхідні наступні кроки:

1. Надати розвитку інноваційної структури статус державного пріоритету з визначенням нормативно-правових, економічних та організаційних основ її виникнення та функціонування. Для цього вдосконалити існуючу систему закодавчих актів з регулювання інноваційної діяльності та її інфраструктурному забезпеченню, прийняти Закон України „Про інноваційну структуру” і внести зміни та доповнення до Закону України „Про інноваційну діяльність”, що буде сприяти більш чіткому визначенню функцій та налагоджуванню взаємодії між суб’єктами інноваційної діяльності та інноваційної інфраструктури.

2. Внести статистичний нагляд за освітою та функціонуванням організаційно-господарчої діяльності, ввести її класифікацію за видами, організаційними формами та значенням, а також створити систему державної підтримки розвитку інноваційно-технологічних центрів, інкубаторів, кластеров та інших організаційних форм інфраструктурного забезпечення інноваційної діяльності.

3. Активізувати процес інтеграції вузівської науки з дослідним сектором академічної та галузевої науки шляхом створення опитно-освітніх комплексів інноваційного напряму за зразками європейських та світових університетів.

4. Підвищити роль держави в формуванні та підтримці розвитку інноваційних підприємств та їх інфраструктурного забезпечення, наприклад, заснувати Фонд підтримки малих форм інноваційної діяльності з залученням бюджетних коштів, передбачити пільги (податкові, митні, тарифні) для початкових етапів досліджень та освоєння їх результатів у виробництві. Розробити та прийняти нормативно-правову базу з створення та функціонування галузевих та регіональних фондів підтримки підприємницької діяльності в науково-технічній та інноваційній сферах.

5. Законодавчо забезпечити розвиток ринку венчурного капіталу, стимулювати участь комерційних банків в інвестуванні інноваційної діяльності, створити механізми страхування ризику інвестицій в інноваційні проекти та передбачити здешевлення довгострокових кредитів комерційних банків, які надаються для реалізації інноваційних проектів високотехнологічних виробництв шляхом повної чи часткової компенсації процентної ставки. Підвищити роль державного замовлення на інноваційну продукцію та підготовку спеціалістів з менеджменту інноваційної діяльності.

6. Прийняти міри по вдосконаленню системи правової охорони інтелектуальної власності та комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності в відповідності з міжнародними вимогами. Забезпечити законодавче оформлення та використання діючого механізму трансферту технологій, включаючи технології подвійного призначення, створені за участю засобів державного бюджету.

7. Розробити та ввести систему інформаційного забезпечення інноваційної діяльності з висвітленням результатів маркетингових, а також кон’юнктурних оглядів тенденцій розвитку внутрішнього та зовнішнього ринків інноваційної продукції з урахуванням вимог та потреб споживачів. Вдосконалити статистичний нагляд за інноваційною діяльністю у промисловості, для чого розробити та ввести методичний апарат оцінки рівня інноваційного розвитку промисловості у цілому та в окремих видах діяльності, оптимізувати систему показників державної статистичної звітності та забезпечити її адаптацію до стандартів Європейського Союзу.

 

Якубовський Н., Щук ін В. Інфраструктура – фактор прискорення інноваційного розвитку промисловості// Економіка України - №2 2007 – с. 27-38.

 



Дата добавления: 2022-05-27; просмотров: 78;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.