Локальнi, об'єктнi i зведенi кошториси


 

Насамперед, розглянемо деякі поняття, що стосуються складання кошторисної документації на виконання будівельно-монтажних і ремонтно-будівельних робіт, і по­слі­довність її складання.

Отже, кошторисна документація складається в певній послідовності, з посту­по­вим переходом від окремих видів робіт і конструктивних елементів, описуваних у ло­кальних кошторисах, до об'єктів будівництва й будівництву у цілому.

Локальні кошториси є первинними кошторисними документами й складаються на окремі види робіт з конструктивних елементів (відповідно, за розділами локальних кошторисів) об'єктів будівництва, на підставі обсягів, які визначилися при розробці робочої документації.

Об'єкт будівництва - окремий будинок або споруда з усім інженерним забез­пе­чен­ням, устаткуванням, інвентарем, підсобними й допоміжними пристроями, що від­но­сяться до нього, а також із прилягаючими до нього інженерними мережами й за­гально­майданчиковими роботами (хоча останні, при більших обсягах робіт, можуть бути ви­ді­лені в окремі об'єкти).

Вартість об'єкта будівництва визначається об'єктним кошторисом, що поєднує у своєму складі дані локальних кошторисів по даному об'єкті.

Будівництво - це сукупність будинків і споруд (об'єктів будівництва) різ­но­го при­значення, зведення (розширення, реконструкція або ремонт) яких здійснюється на об­сяг продукції, визначений у передпроектных обґрунтуваннях інвестицій за єдиною про­ектно-кошторисною документацією, об'єднаної зведеним кошторисним розрахунком або зведенням витрат.

Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва складається на основі об'єктних кошторисних розрахунків (кошторисів) і кошторисних розрахунків на ок­ре­мі види витрат.

При визначенні кошторисної вартості будівництва всі витрати розбиваються на групи:

а) будівельні роботи;

б) монтажні роботи;

в) гірнічопрохідні роботи;

г) вартість устаткування, меблів та інвентарю;

д) інші витрати.

Зведення витрат - це кошторисний документ, що поєднує зведені кошторисні роз­­рахунки вартості будівництва підприємств, будинків, споруд або їх черг, коли по­ряд з об'єктами виробничого призначення складається проектно-кошторисна доку­мен­тація на об'єкти житлово-цивільного й іншого призначення. Зведенням витрат мо­жуть поєд­ну­ватися кілька зведених кошторисних розрахунків.

Традиційна структура кошторисної документації - «Будівництво - Об'єкт – Кош­то­­рис» найбільш підходить для будівництва простих об'єктів житло-цивільного бу­дів­ництва. Будівництво більш складних об'єктів, наприклад, атомних станцій, вима­гає ство­­рення більше складної моделі будівництва, що дозволить не тільки одер­­жу­ва­ти про­міжні підсумкові результати розрахунків, але й більш грамотно пла­нувати ке­ру­ван­ня процесом будівництва - розподіл у часі трудових, матеріально-тех­нічних і фінан­сових ресурсів.

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1693;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.