Пилоосаджувальні камери.


ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ГІДРОМЕХАНІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

ХІМІЧНИХ ВИРОБНИЦТВ.

 

Пилогазоочищення

Після проведення низки процесів у хімічних виробництвах утворюються неоднорідні суміші (газові або рідинні), де газове або рідинне середовище є основним. При цьому в ньому міститься певна кількість дрібних твердих часток. Ці частки необхідно виділити. В основному це проводиться для очищення газу або рідини.

 

Гази можна очищати від завислих у них твердих або рідких часток під дією:

1. Сили тяжіння;

2. Відцентрових сил;

3. Електростатичних сил,

а також промивкою і фільтрацією.

 

Промислове здійснення кожного з цих способів пов’язано з використанням відповідного обладнання:

1. Газових відстійників та відстійних газоходів;

2. Відцентрових пиловіддільників;

3. Електричних фільтрів;

4. Гідравлічних пиловловлювачів;

5. Газових фільтрів.

Вибір апарату для очищення газів визначається рядом факторів, головним з яких є розмір часток, які вловлюються, і заданим ступенем очищення газів. Виходячи з цих параметрів, можна орієнтовно вибрати газоочисний пристрій по даним, наведеним у таблиці:

 

А п а р а т Розмір часток, що вловлюються, мкм Ступінь очищення, %
Пилоосаджувальні камери 5 – 20 000 40 – 70
Відцентрові пиловіддільники 3 - 100 45 – 85
Газові фільтри 2 - 10 85 - 99
Електрофільтри 0,005 - 10 85 – 99
Гідравлічні пиловловлювачі 0,005 - 0,01 85 – 99

 

Наведені дані дають уявлення лише про порядок відповідних величин, які можуть змінюватися в широких межах в залежності від стану, складу і властивостей запиленого газу, який потрапляє на очищення. Як видно з таблиці, пилоосаджувальні камери можна використовувати тільки для порівняно грубого очищення газу, їх встановлюють у місцях сильного запилення для попереднього очищення.

Відцентрові пилоосаджувачі – циклони, є найбільш розповсюдженими пристроями для очищення газу. Вони компактні і мають хороші показники по очищенню газу.

Три останні пристрої, представлені у таблиці, дають високий ступінь очищення газу і застосовуються там, де існують особливі вимоги до очищення.

Мокре очищення газів у гідравлічних пиловловлювачах (скруберах: насадкових, відцентрових і струменевих) і механічних газопромивниках забезпечує високий ступінь очищення газів – до 99%. Проте в хімічній промисловості цей спосіб обмежений, оскільки мокре очищення супроводжується охолоджуванням, зволоженням, а інколи і окисленням газу; крім того, уловлювані при мокрому очищенні частки не завжди можна використовувати у виробництві.

Обладнання для газоочищення

Пилоосаджувальні камери.

Осадження зважених в газовому потоці часток в пилоосаджувальних камерах відбувається під дією сил тяжіння. Простими конструкціями апаратів цього типу є відстійні газоходи, оснащені інколи вертикальними перегородками для кращого осадження твердих часток.

Для очищення гарячих пічних газів широко застосовують багатополкові пилоосаджувальні камери (рис. 1). Ці камери використовують для попереднього грубого очищення газів.

 

 

Рис. 1.- Схема багатополкової осаджувальної камери

 



Дата добавления: 2016-07-05; просмотров: 1998;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.