Термомагнітні аналізатори з зовнішньою конвекцією


Переваги: вища чутливість, менші габарити магнітної системи.

Недоліки: значно вища чутливість до зміни вмісту теплопровідних компонентів.

1. Протічна комірка;

2. Вимірювальна комірка;

3. Чутливий елемент;

4. Порівняльна комірка;

5. ЧЕ порівняльної комірки;

6. Полюси магнітної системи;

7. Несправні полюси (уявні, точно така сам форма, тільки зовні немає магнітів).

Аналізований газ протікає через комірку 1, шляхом дифузії, аналізована суміш попадає в комірки 2 і 4.

Від нагрітих ЧЕ 3 і 5 суміш нагрівається і в комірках 2 і 4 виникає конвективний рух суміші.

При відсутності кисню в аналізованій суміші інтенсивність руху визначається тільки природною гравітацією і вона однакова в обох комірках 2 і 4.

ЧЕ 3 і 5 однаково охолоджується конвекційним потоком, їхня температура однакова, та однаковий електричний опір. Ці елементи ввімкнені в суміжні плечі мостової вимірювальної схеми на виході якої напру буде рівна 0. ЧЕ може бути 4 або 8 штук.

При появі кисню в аналізованій суміші інтенсивність конвекції в комірці 2 зростає тому що на природню конвекцію накладається термомагнітна конвекція.

Аналізована суміш з вмістом кисню притягується полюсами магнітної системи, але між полюсами розміщений нагріти ЧЕ, від нього суміш нагрівається і втрачає парамагнітні властивості і на її місце притягується свіжа суміш, таким чином виникає термомагнітна конвекція інтенсивність якої буде пропорційна до вмісту кисню в аналізованій суміші. ЧЕ 3 буде охолоджуватися більше, температура буде нижча, опір буде менший на виході мостової вимірювальної схеми, з’явиться напруга пропорційна до вмісту кисню в аналізованій суміші (різниця буде на рівні 0.1ºС). Всі аналізатори дуже чутливі до зміни абсолютного тиску газової суміші.

Зміна абсолютного тиску у 2 рази рівноцінна збільшенню молекул кисню теж у два рази,газоаналізатор мав би показувати у два рази вищу концентрацію, насправді ця залежність є нелінійною, іноді збільшення тиску застосовується для збільшення чутливості вимірювання, в більшості приладів особливо при вузьких межах вимірювання вводять поправку на зміну абсолютного тиску або застосовують абсолютного тиску газової суміші.

 Дата добавления: 2016-05-26; просмотров: 1080; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2023 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.013 сек.